9,5 mln zł wsparcia dla Politechniki Opolskiej

Dodatkowe środki finansowe dla uczelni przyznało Ministerstwo Edukacji i Nauki. 8,5 mln zł zostanie przeznaczonych na remont akademika Pryzma, pozostałe pieniądze to wsparcie tzw. kierunków okołomedycznych.

Akademik Pryzma to budynek pięciopiętrowy, w którym znajduje się 171 pokoi dwuosobowych i 2 jednoosobowe. Pokoje te nie mają węzłów sanitarnych. Na każdym piętrze obiektu są wspólne kuchnie i pomieszczenia sanitarne. – Akademik zostanie wyremontowany na wzór naszego innego akademika, tj. Zygzaka, na bazie modułów: jeden moduł będzie zawierał po dwa pokoje dwuosobowe z własnym węzłem sanitarnym i kuchnią – zapowiada prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Takie rozwiązanie znacznie poprawi komfort mieszkańców. Dodatkowo, na każdym piętrze będzie pralnia, pokój do cichej nauki, natomiast na parterze pokoje dla niepełnosprawnych studentów.

Pomieszczenia w DS „Zygzak” po remoncie.

Z kolei milion złotych trafi na politechnikę w ramach zwiększonej subwencji. – Celem jest wzmocnienie potencjału uczelni kształcących personel medyczny, w tym zapewnienie przez uczelnie studentom dodatkowych środków ochrony osobistej. W podziale uwzględniono tylko kierunki, na których efekty kształcenia osiągane są w dyscyplinach nauki medyczne i nauki o zdrowiu, przy czym efekty kształcenia w tych dyscyplinach stanowiły łącznie co najmniej 50% efektów dla całego kierunku – czytamy w komunikacie ministerstwa.
W przypadku Politechniki Opolskiej dodatkowe wsparcie finansowe zostanie przeznaczone dla kierunku fizjoterapia.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Po barwnej żakinadzie Opole oficjalnie przejęte przez studentów. Piastonalia nabierają rozpędu!

Wcześniej kino samochodowe na II kampusie, a dziś tradycyjna żakinada, czyli kolorowy korowód studentów w pomysłowych przebraniach, głośna muzyka i młodzieńcza energia. Po symbolicznym przekazaniu kluczy Opole na kilka dni znalazło się w rękach studentów. Przed nimi jeszcze koncertowe emocje na Błoniach Politechniki Opolskiej i mnóstwo imprez towarzyszących.

Czytaj więcej »
Grupa siedmiu osób pozuje do zdjęcia w sali wykładowej na tle ekranu z napisami „SCALO” oraz „LEAN ON ME”. Na pierwszym planie stoi obok siebie sześć osób, z czego czworo młodych ludzi w centrum trzyma w dłoniach eleganckie, ciemnoniebieskie dyplomy lub certyfikaty z godłem. Wszyscy uczestnicy są uśmiechnięci, a spotkanie ma charakter oficjalnego wręczenia wyróżnień.

Studenci Politechniki Opolskiej najlepsi w Lean Hackathonie

Zespół studentów Politechniki Opolskiej zwyciężył w kategorii usług podczas pierwszego międzyuczelnianego Lean Hackathonu, który odbył się na Politechnice Gdańskiej. W wydarzeniu wzięło udział 60 studentów reprezentujących siedem uczelni z całej Polski. Uczestnicy pracowali nad rzeczywistymi wyzwaniami biznesowymi przygotowanymi przez partnerów wydarzenia, wykorzystując narzędzia Lean Management do opracowania praktycznych rozwiązań.

Czytaj więcej »

Politechnika i uniwersytet razem dla zagranicznych naukowców

Dwie opolskie uczelnie będą wspólnie budować regionalny system wsparcia dla zagranicznych naukowców, doktorantów i ich rodzin. W tym celu podpisano umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu „Opolska Sieć NAWA-EURAXESS – budowa przyjaznego środowiska dla zagranicznych naukowców w województwie opolskim”.

Czytaj więcej »