Zostań naszym studentem

Trwa rekrutacja na Politechnikę Opolską

Gdzie jesteś: Strona główna / Absolwenci o nas

Absolwenci o nas

dr inż. Karina Bedrunka

dr inż. Karina Bedrunka

Absolwentka Wydziału Zarządzania PO. Była dyrektorka Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Twórczyni Przedsięwzięcia Opolska Mama ma MOC.

„Politechnika Opolska była dla mnie pierwszym i wyjątkowym miejscem pracy zespołowej i nauczyła mnie, że życie zawodowe opiera się na pracy z ludźmi, ich emocjach i wrażliwości. Był to dla mnie cudowny czas pracy w Kole Naukowym Arafin, organizacji spotkań z ciekawymi ludźmi. Z Uczelni wyniosłam umiejętność pracy z ludźmi na bazie projektów. Teraz odpowiadam w województwie za wydatkowanie miliardów euro i prowadzę z kobietami przedsięwzięcie Opolska Mama Ma Moc. Zachęcam Was do studiowania na Politechnice Opolskiej.”
dr inż. Andrzej Błachowicz

dr inż. Andrzej Błachowicz

Absolwent studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku informatyka, pierwszego stopnia na kierunku elektronika i telekomunikacja, trzeciego stopnia w dyscyplinie elektrotechnika, inżynier projektant, twórca i właściciel przedsięwzięć technologicznych, m.in. przedsiębiorstwa BSSTC.PL Sp. z o.o., inwestor.

„Politechnika Opolska umożliwiła mi poznanie wielu interesujących osób, profesjonalistów, pasjonatów. Stali się dla mnie inspiracją w moim dalszym zawodowym życiu. Gruntowna wiedza, jaką zdobyłem przynosi wymierne owoce, wiele lat po zakończeniu studiów. Mentoring jakiego doświadczyłem w życiu akademickim towarzyszy mi do dnia dzisiejszego. Uważam, że warto zainwestować w studia na Politechnice Opolskiej.”

Zbigniew Bródka

Zbigniew Bródka

Zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, mistrz olimpijski, absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii

„Politechnika Opolska to uczelnia przyjazna sportowcom, polecam.”

Piotr Gacek

Piotr Gacek

siatkarz, reprezentant Polski

„Jestem wicemistrzem świata i mistrzem Europy w piłce siatkowej. Grałem na pozycji libero. Wiem, jak ważna jest obrona, również pracy magisterskiej. Dyplom Politechniki Opolskiej po prostu się broni, sami sprawdźcie.”

mgr inż. Anna Grobelna

mgr inż. Anna Grobelna

Absolwentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji obecnie Lean Specialist w Polaris Poland

„Politechnika Opolska otworzyła mi oczy na świat oraz zmotywowała do rozwoju i samorealizacji. Dzięki złożonej wiedzy z różnych obszarów Zarządzania i Inżynierii produkcji odnalazłam swój własny kierunek zawodowy. Ciągłe doskonalenie umiejętności wymaga wsparcia ekspertów i praktyków – jeśli w przyszłości będę szukała uczelni na pewno postawię na Politechnikę Opolską!”

Paweł Januszewski

Paweł Januszewski

Lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998 roku

„Będąc studentem Politechniki Opolskiej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii miałem okazję startować na największych imprezach lekkoatletycznych świata. Dzięki zdobytej na wydziale wiedzy, świetnym wykładowcom i motywującej atmosferze mam nadzieję, że także Ty osiągniesz wyznaczone przez siebie cele.”

Łukasz Kwiatkowski

Łukasz Kwiatkowski

Kierownik laboratorium w firmie Betard

„Studia na Politechnice Opolskiej wspominam bardzo dobrze. To był pracowity okres, ale był także czas na studencką zabawę i troszkę laby. Jestem absolwentem budownictwa, które było wymagającym kierunkiem, ale które dobrze przygotowuje do pracy zawodowej.”

Dariusz Madera

Dariusz Madera

Dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

„Studiowanie na Politechnice Opolskiej było dla mnie podstawowym elementem zdobycia wiedzy z zakresu logicznego i analitycznego myślenia. Skończyłem studia inżynierskie na Wydziale Mechanicznym, ten profil studiów przygotowuje do pracy w różnych zawodach. Myślę, że doświadczenie zdobyte na politechnice pomaga mi dzisiaj w realizowaniu dużych projektów inwestycyjnych czy projektów związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem, jakim jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny, gdzie trzeba zwracać uwagę na wiele aspektów. Bez szerokiego, inżynierskiego doświadczenia niejednokrotnie trudno byłoby sobie poradzić. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem zdobyć wykształcenie w murach Politechniki Opolskiej, które cały czas procentuje.”

mgr Marta Misa

mgr Marta Misa

Absolwentka ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, obecnie starszy specjalista ds. budowania wizerunku pracodawcy w PwC Service Delivery Center

„Studia na Politechnice Opolskiej umożliwiły mi poznanie wielu inspirujących ludzi. Dzięki zaangażowanym nauczycielom akademickim miałam możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach praktycznych. Działalność w ramach koła naukowego „Maestros de la economia” pozwoliła mi na rozwój kompetencji miękkich, pożądanych na rynku pracy.
Organizując konferencje naukowe i inne wydarzenia odkryłam swoją zawodową pasję, której oddaję się do dziś. Cieszę się, że wybrałam Politechnikę Opolską – miejsce, w którym stwarza się możliwości do realizacji własnych aspiracji.”

Maciej Nawrocki

Maciej Nawrocki

Absolwent wychowania fizycznego, trener KPR Gwardia Opole

„Studiowanie na PO było bardzo ciekawą przygodą oraz dobrym miejscem do zdobywania niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia do spokojnego wejścia na rynek pracy. Ważnym aspektem, który mocno wpłynął na mój rozwój osobisty i zawodowy był fakt iż podczas całego okresu studiowania, oprócz przedmiotów które miałem w siatce zajęć, miałem również możliwość rozwijania swojej pasji jaką była (i jest nadal) piłka ręczna. Jeszcze jako zawodnik miałem tą przyjemność i wielki zaszczyt reprezentować barwy PO w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobywając z nią brązowy medal wśród Politechnik. Oprócz walorów czysto sportowych była również okazja do tego aby również w murach PO zdobyć pierwsze uprawnienia trenerskie, pozwalające mi prowadzić zajęcia z dziećmi oraz prowadzić młodzieżowe zespoły klubowe w rozgrywkach związkowych. Wielokrotnie słuchałem podpowiedzi jak i wymieniałem swoje spostrzeżenia z mgr Andrzejem Bankiem, u którego zdobywałem pierwsze trenerskie szlify. Dużo zaletą studiowania na PO jest również to iż zajęcia były bardzo zróżnicowane jeżeli chodzi o tematykę, co pozwoliło mi zdobyć bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności, dzięki czemu rozwinąłem się w bardzo wielu kierunkach, a nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystuję w pracy codziennej.”

mgr Tomasz Schichta

mgr Tomasz Schichta

Absolwent wychowania fizycznego

„Dzięki Politechnice Opolskiej jestem spełnionym nauczycielem i trenerem dzieci. Pracuję w Publicznej Szkole Podstawowej w Ochodzach, gdzie prowadzę zajęcia z wychowania fizycznego, gimnastyki, SKS, zajęcia na basenie oraz od niedawna uczę dzieci grać w szachy. Oprócz tego, założyłem dwie szkółki piłkarskie oraz szkołę pływania „Dziesiątka” w Opolu dla dzieci od 4 do 12 roku. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, zatrudniam kolejnych pracowników – trenerów, także studentów do pomocy w pracy z dziećmi.”

Robert Zasina

Robert Zasina

Prezes zarządu TAURON Dystrybucja, absolwent elektrotechniki

„Politechnika Opolska, wówczas jeszcze Wyższa Szkoła Inżynierska spełniła moje oczekiwania. Miałem przygotowanie do zawodu, ukończyłem technikum elektryczne, ale chciałem poszerzyć swoją wiedzę. Wiele kwestii, które poznałem na uczelni, wykorzystałem w życiu zawodowym. Dzięki uczelni, jej współpracy z przemysłem, zdobyłem pracę w Zakładzie Energetycznym w Opolu – to był efekt studenckiej wycieczki do zakładowej dyspozycji ruchu w opolskim zakładzie.”