Zostań naszym studentem

Trwa rekrutacja na Politechnikę Opolską

Gdzie jesteś: Strona główna / Akademicki Związek Sportowy

Akademicki Związek Sportowy

Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska , Otylia Jędrzejczak, pływaczka, Tomasz Majewski, kulomiot,  – co ich łączy? Wszyscy byli członkami AZS, który również prężnie działa na Politechnice Opolskiej. Wychowankiem opolskiego AZS jest Marcin Świerc, biegacz długodystansowy, ultramaratończyk. Największym sukcesem naszego AZS jest złoty medal olimpijski w chodzie na 50 km na igrzyskach w Tokio naszego reprezentanta Dawida Tomali.

AZS to nie tylko Akademicki Związek Sportowy. To także Atmosfera, Zabawa i Sport. To oddani ludzie, sposób na aktywność, oderwanie od codzienności i szansa na pozostanie młodym przez całe życie. W AZS warto być!

Świadomość bycia „azetesiakiem” jest na Politechnice Opolskiej bardzo duża. Udział w ligach i sukcesy na ogólnopolskich zawodach to dowód na to, że duch sportu na politechnice jest w doskonałej formie. Do dyspozycji studentów pozostaje doskonale wyposażona hala sportowa z krytą bieżnią, siłownią i salą lustrzaną. Jesteśmy także organizatorami wielu imprez z cyklu Mistrzostw Polski i Akademickich Mistrzostw Polski.

Więcej AZS Politechnika Opolska