Australię zamienił na Opole. Prof. Vishal Santosh Sharma rozpoczął pracę na naszej uczelni

Profesor Vishal Santosh Sharma

– Wybrałem Politechnikę Opolską ze względu na doskonałą reputację – podkreśla prof. Vishal Santosh Sharma, który pracował m.in. w Norwegii, we Francji, a przez ostatni rok był koordynatorem wydziału i badań w Instytucie Inżynierii Technologicznej w Melbourne.

Prof. Vishal Santosh Sharma jest uznawany za prekursora zrównoważonego wytwarzania, ma ponad 20-letnie doświadczenie w nauczaniu i badaniach. – Chciałbym wyrazić wdzięczność profesorowi Grzegorzowi Królczykowi za umożliwienie mi prowadzenia badań w jego laboratorium. Wybrałem Politechnikę Opolską ze względu na doskonałą reputację i fenomenalne interakcje z profesorem. Wydział Mechaniczny jest dobrze wyposażony w najnowsze maszyny i zaawansowany sprzęt pomiarowy, które są niezbędne do badań w dziedzinie materiałów i zaawansowanej produkcji – mówi prof. Vishal Santosh Sharma, który pochodzi z Indii. Pracował na uczelniach we Francji, w Norwegii i w Johannesburgu w RPA. Przez ostatni rok był koordynatorem wydziału i badań w Instytucie Inżynierii Technologicznej w Melbourne w Australii.

Na Politechnice Opolskiej zajmie się modelowaniem i charakterystyką metalurgiczną złożonych struktur porowatych wytwarzanych metodą selektywnego topienia laserowego materiałów o wysokiej entropii. – Badania te przyniosą korzyści różnym sektorom, w tym lotnictwu, implantom biomedycznym, sektorowi energetycznemu, przemysłowi motoryzacyjnemu, obronnemu, elektronicznemu i innym. To świetna okazja, aby wnieść znaczący wkład zarówno do przemysłu, jak i całej społeczności naukowej – podkreśla prof. Vishal Santosh Sharma.

– To dla mnie osobiście duże wyróżnienie, że mogę pracować wspólnie z profesorem Vishalem Sharmą. Pamiętam, że jako młody asystent uczyłem się z artykułów naukowych profesora. Do dzisiaj jego praca z 2009 roku dotycząca technik chłodzenia w celu poprawy wydajności toczenia opublikowana w jednym z najlepszych czasopism na świecie (International Journal of Machine Tools and Manufacture) pozostaje kluczową pracą dla inżynierii mechanicznej na całym świecie – mówi prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.

Prof. Vishal Santosh Sharma przyjechał na Politechnikę Opolską w ramach programu im. Stanisława Ulama Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Celem programu jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich jednostek i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Grupa kilkudziesięciu młodych ludzi pozuje uśmiechnięta do zdjęcia na tle bezchmurnego nieba

Blended Intensive Programmes to prawdziwy hit!

Portugalia, Włochy i Czechy – to najpopularniejsze kierunki wyjazdów w ramach mobilności krótkoterminowych i tzw. Mieszanych programów intensywnych, czyli Blended Intensive Programmes, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszych studentów.

Czytaj więcej »

Zarząd główny AZS obradował na Politechnice Opolskiej

– Reprezentacja AZS Politechniki Opolskiej jest bardzo silna. Warto podkreślić, że uczelnia odnosi sukcesy na wielu polach, w rankingach, badaniach naukowych – podkreśla prof. Alojzy Nowak, prezes zarządu głównego Akademickiego Związku Sportowego, którego członkowie spotkali się na Politechnice Opolskiej.

Czytaj więcej »