Birety poszybowały w górę! Za nami uroczystość wręczenia dyplomów

Za nimi sesje, kolokwia i prace zaliczeniowe, przed nimi bardzo dobre perspektywy zawodowe – nasi absolwenci oficjalnie odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Uroczysta ceremonia wręczenia dyplomów to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdej uczelni. – W sobotę na Politechnice Opolskiej blisko 100 naszych absolwentów z pięciu wydziałów odebrało dyplomy. Wielu z nich za swoje prace otrzymało wyróżnienie. Jest to niezwykle ważna chwila w życiu naszej uczelni i z całą pewnością w życiu tych młodych ludzi, gdyż kończą pewien ważny okres w swoim życiu, jednocześnie zaczynając nowy, który będzie związany z podejmowaniem wielu trudnych decyzji. Nasi studenci, obecnie już absolwenci, bardzo często angażowali się w działalność studencką na naszej uczelni, byli aktywnymi członkami kół naukowych, udzielali się w samorządzie studenckim, ich praca była zawsze wysoko oceniana i widoczna na całej uczelni – podkreśla prof. Grzegorz Robak, prorektor ds. ogólnych Politechniki Opolskiej.
Wręczyliśmy dyplomy, które są potwierdzeniem dużej wiedzy i zdobytych umiejętności na Politechnice Opolskiej. Wiem, że pracodawcy docenią te umiejętności, które tutaj nasi studenci zdobyli. Wiem też, że kierunki, które proponujemy do studiowania są uzgodnione z pracodawcami, są przeanalizowane pod kątem potrzeb rynku zewnętrznego – dodaje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia Politechniki Opolskiej.

Głównym punktem ceremonii oczywiście było wręczenie dyplomów, które absolwenci odbierali z rak prorektorów i dziekana swojego wydziału, ubrani w togi i birety. Nagrodzono także absolwentów, którzy obronili dyplom z wyróżnieniem, a także osoby, które angażowały się np. w działalność kół naukowych, czy w samorządzie studenckim. Wcześniej, wykład absolutoryjny wygłosił mgr Wojciech Krupski, absolwent zarządzania.
– Studia dały mi niesamowicie dużo: kontakty biznesowe, niezapomniane chwile, niesamowite znajomości z bracią akademicką. Te studia dały naprawdę dużo i w ogóle tok samego studiowania… dały mi tyle rzeczy, że nawet nie jestem w stanie wymienić ich wszystkich. Moja praca magisterska dotyczy przedsiębiorczości akademickiej, m.in. tego, jakie motywacje oraz bariery dostrzegają studenci Politechniki Opolskiej. Oczywiście przedsiębiorczość akademicka to są wszelkie procesy dążące do założenia własnej działalności przy wąskim ujęciu, a w szerszym ujęciu to są wszelkie procesy, które aktywizują i zachęcają studentów do działania biznesowego – relacjonuje mgr Wojciech Krupski, który nadal jest naszym studentem. I nie tylko. – Wybrałem następny kierunek: komunikacja wizerunkowa i zostałem przewodniczącym Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej, więc dalej realizuję się w obszarze przedsiębiorczości akademickiej – dodaje mgr Wojciech Krupski.

W gronie absolwentów, którzy wzięli udział w sobotniej uroczystości, jest mgr Ewa Otwinowska, która studiowała wychowanie fizyczne. – Ten kierunek wybrałam dlatego, że zawsze sport od małego gdzieś tam za mną chodził. Jeśli chodzi o całokształt pięcioletni, to bardzo fajna uczelnia, bardzo dużo wyniosłam, dużo też osiągnęłam, także jestem bardzo zadowolona. Co dalej? Obecnie pracuję na co dzień w szpitalu, ale też poza pracą zajmuję się jogą prenatalną – relacjonuje.
– Jak się rozmawia z człowiekiem, który siedzi w technice, to od razu słychać, kto jest po studiach, a kto nie – zauważa inż. Robert Jabłoński, absolwent mechaniki i budowy maszyn. – Będę miło wspominał studia. Studiowałem zaocznie, nawiązałem dużo kontaktów z ludźmi, którzy pracują w branży i dali mi taki szerszy pogląd tego, co się dzieje w branży technicznej w Polsce, na świecie. Dużo doświadczenia mi to też dało, ponieważ mogłem też poznać pewne aspekty techniki w innym znaczeniu – relacjonuje inż. Robert Jabłoński.

Warto podkreślić, że większość absolwentów studiów pierwszego stopnia kontynuuje naukę na studiach magisterskich jak inż. arch. Wiktoria Horbacz. – Architektura to ciekawe studia, bardzo ciężkie i bardzo wymagające, ale uważam, że są to studia, które rozwinęły mnie w pełni pod względem kreatywnym, technicznym a także wiedzy praktycznej. Serdecznie polecam wszystkim Politechnikę Opolską, a dusze, takie artystyczne, zapraszam na architekturę – mówi inż. arch. Wiktoria Horbacz.
Sporo naszych absolwentów jeszcze w trakcie studiów znalazło pracę w branży, w której się kształcili. Jednym z nich jest mgr Sebastian Gallus, absolwent informatyki. – Pracuję już od trzech lat. Informatyka to jest przyszłościowy kierunek. Na pewno jest dużo miejsc pracy, różnych branż, w których można się odnaleźć po tym kierunku. Studia na politechnice na pewno dały mi wiedzę z różnych obszarów informatyki. Poznałem niesamowitą ilość osób, zawarłem nowe znajomości, kontakty – wylicza.

Uroczyste wręczenie dyplomów, galeria zdjęć ….

W trakcie sobotniej uroczystości rozstrzygnięto także konkurs na najlepszego absolwenta Wydziału Ekonomii i Zarządzania, którego partnerem strategicznym jest firma PwC Service Delivery Center. Jak zauważa Jakub Kilian, manager odpowiedzialny za zespoły operacyjne w opolskiej placówce PwC Service Delivery Center, firma zatrudnia sporo absolwentów naszej uczelni. –  Zatrudniamy w Opolu ponad 150 osób.  Dlatego myślę, że w pierwszej kolejności, wobec tych lokalnych społeczności, od których tak wiele czerpiemy i od którym tak wiele zawdzięczamy, jesteśmy winni w pierwszej kolejności zadośćuczynienie naszą odpowiedzialnością, jako biznesu i myślę, że ten konkurs jest jednym z takich, może symbolicznych, ale dobrych przykładów jednego z wielu działań, które realizujemy. To pozwala nam okazywać wsparcie dla osób, postaw realizowanych przez osoby, które w naszym mniemaniu na takie wsparcie zasługują – podkreśla Jakub Kilian.
Tegoroczna statuetka najlepszego absolwenta studiów pierwszego stopnia WEiZ trafiła do Justyny Piskoń, absolwentki ekonomii. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Karolina Konefał, absolwentka zarządzania.
Natomiast najlepszym absolwentem studiów drugiego stopnia na WEiZ została Natalia Lichowicz, absolwentka zarządzania, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Libront, absolwentka zarządzania.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Doceniają nas największe i najważniejsze światowe rankingi

Nasza uczelnia jako jedyna w regionie została zakwalifikowana w najnowszej edycji Shanghai Ranking’s Global Ranking of Academic Subjects. Na tym jednak nie koniec: naszą uczelnię doceniają również tak ważne, światowe i prestiżowe zestawienia jak Times Higher Education World University Rankings czy U.S. News Best Global Universities.

Czytaj więcej »

Politechnika uzyskała Akredytację Instytucji Otoczenia Biznesu

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przyznało naszej uczelni Akredytację Instytucji Otoczenia Biznesu województwa opolskiego. Akredytacja jest przede wszystkim poświadczeniem wysokiej jakości usług badawczo-rozwojowych, które Politechnika Opolska świadczy w szerokim zakresie dla przemysłu oraz innych jednostek otoczenia społeczno-gospodarczego.

Czytaj więcej »