Budowanie mostów między uczelniami – EPiC 2025!

Czternasta edycja Erasmus Partnership Conference to okazja, by poznać inne europejskie uczelnie, dowiedzieć się więcej o ich ofercie dydaktycznej oraz tej związanej z wymianą akademicką. Wśród 18 gości konferencji są przedstawiciele uczelni z Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Turcji, Ukrainy i Niemiec.

– Taka współpraca wzmacnia naszą działalność międzynarodową, spaja takie wartości, jak otwartość, jakość dydaktyki i badań naukowych, ale też wyraża naszą chęć budowania europejskiej wspólnoty akademickiej. W konferencji tej uczestniczą także koledzy z programu KreativEU – odbywają się liczne spotkania zespołów roboczych, realizujących kolejne etapy działania naszego Uniwersytetu Europejskiego – mówi dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy Politechniki Opolskiej.

– Podczas konferencji, od wtorku do piątku, nasi goście biorą udział w przeróżnych aktywnościach. Dziś odbywają się m.in. prezentacje uczelni partnerskich, dedykowane społeczności akademickiej Politechniki Opolskiej, które pokazują działalność w zakresie naukowym, ale też mobilności międzynarodowych. Na jutro zaplanowaliśmy wizytę na II kampusie w jednostkach administracyjnych, w tym w Centrum Wsparcia Projektów. Nie zabraknie też zwiedzania Opola i poznawania kultury regionu – dodaje Marta Dębowska z Działu Współpracy Międzynarodowej.

– To bardzo ciekawe wydarzenie, uczestnicząc w nim, jako pracownik Politechniki Opolskiej, mam okazję poznać inne uczelnie, z którymi współpracujemy. Ponadto część uczestników EPiC to też nasi partnerzy w ramach KreativEU. Do tej pory miałam okazję komunikować się z nimi tylko online, a teraz mogę te osoby poznać osobiście, to bardzo ważne. Informacje, które zdobyłam dzisiaj przekażę studentom, by jeszcze bardziej zachęcić ich do programu Erasmus+ – zapewnia  dr hab. Diana Rokita-Poskart z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

VII Konkurs Wiedzy o Polsce – finał pełen zaskoczeń

Czyste miasta, zamknięte sklepy w niedziele i… lektor w kinie – to tylko niektóre z „polskich niespodzianek”, które zaskoczyły uczestników siódmej edycji Konkursu Wiedzy o Polsce. Wydarzenie zgromadziło 30 studentów, z których ośmioro najlepszych zaprezentowało swoje refleksje w finale.

Czytaj więcej »