Przygotowanie do objęcia ważnych stanowisk, więcej ofert pracy dla magistrów, dodatkowe uprawnienia, szerokie kompetencje – to główne powody, dla których nasi studenci kontynuują naukę na studiach drugiego stopnia.
– Studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji. Wybrałem ten kierunek dlatego, że można na nim rozwinąć tzw. zagadnienia twarde, techniczne, przygotowuje nas do pracy w dużych firmach. Na pierwszym stopniu wybrałem specjalność inżynieria procesów i systemów przemysłowych, skupiając na rozwinięciu zagadnień technicznych. Na drugim stopniu wybrałem specjalność zarządzanie projektami, z racji tego, że studia magisterskie mocno rozwijają zagadnienia menedżerskie, przygotowują nas do pracy z ludźmi, zatem to doskonała inwestycja w przyszłość, możemy znaleźć pracę na wyższych stanowiskach w firmach – relacjonuje Wiktor Laszkiewicz, student zarządzania i inżynierii produkcji. – Mój kierunek daje bardzo szerokie możliwości pracy zawodowej, można zostać menedżerem, zarządzać jakością, innowacjami, czy tak jak ja projektami. Można także zarządzać produkcją. Dodatkową zachętą do studiowania jest na pewno przebudowywany właśnie budynek „Lipsk”, przyszła siedziba Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki [a także Wydziału Ekonomii i Zarządzania – przyp. red.]. Ten supernowoczesny obiekt położony jest praktycznie przy akademikach, których, przy okazji dodam, zazdroszczą nam studenci innych uczelni – podkreśla Wiktor Laszkiewicz.



Natomiast Aleksandra Kamińska studiuje budownictwo. – W przyszłości widzę się zdecydowanie na budowie, w wykonawstwie, raczej nie w projektach, docelowo jako kierownik budowy. Plan na studiach magisterskich daje czas na zbieranie doświadczenia, praktyk, pracy i uzyskanie uprawnień budowlanych – mówi Aleksandra Kamińska, która podkreśla, że zdecydowanie warto pójść na studia drugiego stopnia. – Na budownictwie studia magisterskie dają możliwość uzyskania pełnych uprawnień wykonawczych, np. do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Jest dużo ofert pracy dla magistrów inżynierów budownictwa. Można pracować przy instalacjach sanitarnych, można być kierownikiem budowy, projektantem, z dodatkowymi uprawnieniami można tez pracować w nadzorze budowlanym – wylicza Aleksandra Kamińska. – Studia magisterskie pozwalają na skrócenie tego stażu do uprawnień, np. kierowania budową – dodaje Rafał Knosala, który planuje pracować w biurze projektowym.
Z kolei Krzysztof Rzym studia na informatyce połączył z działalnością w samorządzie studenckim. – Dyplom inżyniera oczywiście daje już duże możliwości. Ale studia magisterskie na naszej uczelni nie tylko pozwalają na pogłębienie wiedzy, ale również na zdobycie uprawnień i specjalizacji, które pomogą odnieś sukces. Warto dodać, że studia magisterskie to nie tylko nauka, to także koła naukowe, wyjazdy na Erasmusa i cały szereg atrakcji związanych ze studenckim życiem. Warto je sobie przedłużyć – uśmiecha się Krzysztof Rzym.
Przypomnijmy, że rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia na naszej uczelni trwa do 16 lutego.