Gdzie jesteś: Strona główna / Dostępność architektoniczna – II Kampus – Budynek nr 2: Wydział Elektrotechniki Automatyki i Informatyki (Katedra Elektroenergetyki i Energii Odnawialnej)

Dostępność architektoniczna – II Kampus – Budynek nr 2: Wydział Elektrotechniki Automatyki i Informatyki (Katedra Elektroenergetyki i Energii Odnawialnej)

Nazwa budynku

II Kampus – Budynek nr 2: Wydział Elektrotechniki Automatyki i Informatyki (Katedra Elektroenergetyki i Energii Odnawialnej)

Adres budynku

ul. Prószkowska 76, 45-758 Opole

Administrator budynku

Marcin Sujata

Telefon do administratora

+48 77 449 8055, kom. 504 828 036

Portiernia i jej umiejscowienie

Wysoki parter ( pół-piętro ) na wprost od wejścia, pok. 9

Telefon na portiernię

+48 77 449 8048

Opis wejścia do budynku

Do budynku prowadzi 1 wejście od parkingu. Szerokość drzwi 100cm ( 140cm po otwarciu dodatkowego skrzydła drzwi ). Klamka na wysokości 100 cm, niewielki schodek przed drzwiami. Do budynku można dostać się za pomocą windy znajdującej się na lewo od wejścia głównego na ścianie szczytowej budynku ( z poziomu oznaczonego w windzie jako: -1 ).

Opis wnętrza budynku

Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie piętra w budynku za pomocą windy, którą można dostać się na poziomy od -2 do 3. Szerokość drzwi do windy 90cm, szerokość windy 120cm, długość windy 150cm. Korytarze płaskie, klatka schodowa bez platform przyschodowych.

Łazienki w budynku

Łazienki w budynku są na piętrach od 0 do 3, mieszczą się na końcach korytarzy. Jedynie toalety damskie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

Procedury/pomoc w budynku

Dostęp do pomieszczeń w całym budynku nie wymaga pomocy osób trzecich. W przypadku jakichkolwiek problemów jest na miejscu portier, który udzieli pomocy, a w razie potrzeby poprosi telefonicznie pracownika ds. technicznych, bądź pracownika dydaktycznego, żeby wyszedł przed budynek do interesanta

Dodatkowe dostosowanie budynku

W windzie jest system głosowy informujący o położeniu windy, a także przyciski w windzie są opisane brajlem

Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line

Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu, a jedynie za pomocą usługi: Połącz się z tłumaczem Migam

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami

Bezpośrednio przed budynkiem nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Takie miejsca znajdują się w odległości ok. 250m od budynku na placu parkingowym, bliżej budynku nr. 7 ( Rektorat )

Dojazd do budynku

II Kampus Politechniki Opolskiej jest otwarty dla wszystkich można zaparkować auto na placu parkingowym. Po skorzystaniu z tranportu publicznego można dojść z nieopodal mieszczącącego się przystanku autobusowego.

Wstęp dla psa asystującego

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem

Data sporządzenia opisu

11-02-2021 r.