Dwóch przedstawicieli Politechniki Opolskiej wyróżnionych w prestiżowym rankingu

Platforma Research.com opublikowała drugą edycję rankingu Best Rising Stars of Science in the World 2023. Na liście „wschodzących gwiazd” jest trójka reprezentantów polskich uczelni, w tym prof. Grzegorz Królczyk i prof. Munish Kumar Gupta z Politechniki Opolskiej.

Druga edycja rankingu Best Rising Stars of Science in the World 2023 Research.com przedstawiającego wschodzące gwiazdy nauki obejmuje czołowych naukowców ze wszystkich najważniejszych dziedzin nauki. Zestawienie opiera się na skrupulatnym badaniu 166 880 naukowców w Google Scholar i Microsoft Academic Graph oraz na ogólnym indeksie H naukowca. W zestawieniu są tylko trzy osoby reprezentujące polskie uczelnie. To: prof. Ewa Mijowska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz prof. Grzegorz Królczyk i prof. Munish Kumar Gupta z Politechniki Opolskiej.
Profesor Grzegorz Królczyk zajmuje się m.in. problematyką zrównoważonej obróbki skrawaniem, metrologią powierzchni oraz projektowaniem połączeń zagniatanych. Profesor Munish Kumar Gupta zajmuje się tribologią i zrównoważonym wytwarzaniem. Wcześniej prowadził badania i wykładał m.in. na prestiżowym uniwersytecie Shandong w chińskim Jinanie.
– W żadnym razie nie czuję się gwiazdą, lubię pracę naukową, sprawia mi dużo satysfakcji, często przeglądam najnowsze artykuły naukowe żeby być na bieżąco. Zespół naukowy w którym pracuję i który nadal rozwijamy w naszym obszarze naukowym to czołówka światowa dlatego tym bardziej się cieszę, że wyróżniony właśnie został prof. Munish Kumar Gupta  – mówi prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.
– Naszym celem jest inspirowanie naukowców, osób rozważających karierę akademicką, a także decydentów na całym świecie przykładem odnoszących sukcesy badaczy, którzy dopiero rozpoczynają karierę akademicką. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do zapewnienia większych możliwości i wyrównywania szans w środowisku naukowym – czytamy na stronie Research.com.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także