Dyplomantka PO wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę

Vivien Świerczek, absolwentka zarządzania i inżynierii produkcji wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją. W konkursie wyróżniono także trzy prace naszych studentek: Justyny Helfrycz, Patrycji Sawickiej i Darii Materac.

Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją to przedsięwzięcie wysokiej rangi. Poziom prac naszych studentek, które wzięły w nim udział jest bardzo wysoki. Świadczyły o tym recenzje, które otrzymaliśmy. Macie panie możliwości, zapał. Serdecznie gratuluję – podkreśla dr inż. Anna Deptuła, przewodnicząca opolskiego oddziału PTZP. – Warto przypomnieć, że Izabela Bonczek, zeszłoroczna laureatka poprzedniej edycji konkursu, została zgłoszona do kolejnego, wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania im. Prof. Romualda Kolmana – IKAR JAKOŚCI – dodaje dr inż. Anna Deptuła.

W tegorocznej edycji konkursu swoje prace zgłosiło dziewięciu dyplomantów z WIPiL. Pierwsze miejsce zajęła Vivien Świerczek, absolwentka zarządzania i inżynierii produkcji pierwszego stopnia, która w pracy inżynierskiej zajęła się opracowaniem systemu oceny technicznych procesów doskonalących. – W części teoretycznej sporo poświęciłam metodom doskonalenia, w części praktycznej stworzyłam program, który pomaga firmom w pozyskaniu informacji, które doskonalenia będą dla nich najbardziej opłacalne. W pracy opierałam się na informacjach z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głubczycach – relacjonuje. Podczas odbierania dyplomu i przyjmowania gratulacji przyznała, że nie spodziewała się nagrody. – Pierwszy raz praca, której byłam promotorem została zgłoszona do konkursu. Bardzo dobrze się współpracowało z panią Vivien. Jest bardzo pracowitą, ambitna, wszystko było na czas. Jestem dumna – mówi dr inż. Katarzyna Rudnik z Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Komisja konkursowa przyznała także trzy wyróżnienia za prace studentek WIPiL. Otrzymały je: Justyna Helfrycz (za pracę „Analiza i ocena narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie transportem na wybranym przykładzie przedsiębiorstwa logistycznego”), Patrycja Sawicka (za pracę „Analiza i ocena możliwości wykorzystania systemów magazynowania energii elektrycznej”) oraz Daria Materac, która zajęła się  zastosowaniem koncepcji KAIZEN jako narzędzia usprawniającego obszar logistyki w przedsiębiorstwie produkcyjnym Neapco Europe Sp. z o.o.
Pracę magisterską pisałam w firmie, w której do tej pory pracuję. To była dla mnie czysta przyjemność, w zasadzie przelewałam na papier to, czym zajmowałam się w pracy. Ujęłam w niej zarówno badania dotyczące samego wdrożenia pomysłu, jak i przeprowadziłam także badania ankietowe, w których pracownicy wypowiadali się na temat wdrożonego pomysłu. Bardzo mnie cieszy, że moja praca dyplomowa nie dość, że pomogła w pracy firmy, to jeszcze została wyróżniona w konkursie – mówi Daria Materac.
– Jestem ogromnie dumna zarówno z mojej dyplomantki jak i pozostałych pań. Pisały prace w czasie pandemii, w trybie zdalnym. Spotkałyśmy się tylko na początku i na końcu. Cały czas działaliśmy zdalnie. Włożyli mnóstwo pracy, wykazali się bardzo dużą samodzielnością, zaangażowaniem. To dla nich możliwość wykazania się, pochwalenia ciężką pracą, którą wykonali. Te prace wyróżnione mają bardzo duży aspekt praktyczny – podkreśla dr inż. Regina Mazurek z Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

To już kolejny raz gdy to właśnie nasi studenci zwyciężają w ogólnopolskim konkursie. To prace, które udowadniają także naszą współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, ponieważ mają charakter implementacyjny, służą przedsiębiorcom, rozwiązania są często przez przedsiębiorców wdrażane. Obserwujemy także trend, w którym nasi dyplomanci zostają zatrudnieni w przedsiębiorstwach, w których realizowali prace. To cieszy najbardziej – podsumowuje dr inż. Dominika Jagoda-Sobalak, prodziekan ds. organizacyjnych Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Grupa kilkudziesięciu młodych ludzi pozuje uśmiechnięta do zdjęcia na tle bezchmurnego nieba

Blended Intensive Programmes to prawdziwy hit!

Portugalia, Włochy i Czechy – to najpopularniejsze kierunki wyjazdów w ramach mobilności krótkoterminowych i tzw. Mieszanych programów intensywnych, czyli Blended Intensive Programmes, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszych studentów.

Czytaj więcej »