Endorfiny w Opolskiej Alei Gwiazd

Koncerty tegorocznego 54 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu tym razem odbywają się we wrześniu a nie tradycyjnie w czerwcu. Dla wielu studentów jest to miesiąc beztroski oraz wolności od zajęć na uczelni.

Chórzyści już nie raz dowodzili o swojej pasji poświęcając czas odpoczynku na pracę z nutami. Tak jest również i w tym przypadku. Chórzyści od miesiąca spotykali się na intensywnych próbach i ćwiczą, by przed Gwiazdami zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Chór, który stworzyła Ludmiła Wocial-Zawadzka, obchodzi w tym roku 10-lecie. Ten piękny jubileusz podkreślają stroje – piękne suknie sopranów i altów oraz eleganckie marynarki tenorów i basów. Emocje jakie dostarczane są podczas występów na opolskim Rynku nie są do porównania z niczym innym. Każdy wspólny oddech i wydobyty dźwięk to uzależnienie, z którego nie jest łatwo się wyleczyć. Dowodem tego właśnie muzycznego uzależnienia są dawni chórzyści, którzy w tym roku ponownie staneli w szeregach ACPO by móc jeszcze raz doświadczyć niezapomnianych chwil podczas występu.

Tegoroczną podróż w stronę Gwiazd, Akademicki Chór Politechniki Opolskiej odbył wraz z Janem Pietrzakiem, Anią Wyszkoni oraz Markiem Dutkiewiczem. 15 i 16 września, na opolskim Rynku znów pojawił się uśmiech i blask w oczach chórzystów ACPO. Zaśpiewaliśmy! Znów występowaliśmy dla Gwiazd! A po ilości włożonej pracy i uśmiechach Gwiazd czujemy, były to bardzo udane koncerty!

A już od pierwszego dnia października zapraszamy do nas. Zapraszamy w muzyczną podróż do Gwiazd.

Tegoroczną 2 dniową wrześniową podróż w stronę gwiazd odbyliśmy wraz z:

Janem Pietrzakiem

Anią Wyszkoni

oraz Markiem Dutkiewiczem

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Bezpieczeństwo w budownictwie – wybór czy konieczność?

W 2022 r. w budownictwie, wg danych PIP, w całym kraju zanotowano 534 wypadki przy pracy, w tym aż 86 śmiertelnych. Rok później liczby te zmniejszyły się do 466 i 66 śmiertelnych wypadków. To pokazuje, że warto organizować konferencje, jak ta na Politechnice Opolskiej: „Bezpieczeństwo w budownictwie – wybór czy konieczność?”.

Czytaj więcej »

Językowy Klub Dyskusyjny łączy studentów

Za nami kolejny rok działalności Językowego Klubu Dyskusyjnego – przestrzeni, która jak żadna inna pomaga studentom z różnych zakątków świata się zaprzyjaźnić i zrozumieć siebie nawzajem. Uczestnikami tegorocznych spotkań byli przede wszystkim żacy z Europy Wschodniej i Libanu.

Czytaj więcej »