Zostań naszym studentem

Trwa rekrutacja na Politechnikę Opolską

Gdzie jesteś: Strona główna / Erasmus – studiuj za granicą

Erasmus - studiuj za granicą

Francja, Grecja, Hiszpania, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy, Bułgaria, Chorwacja czy Turcja to tylko część krajów, do których możesz wyjechać na studia w ramach programu Erasmus. Jeśli lubisz południowy slow life, to na pewno spodobają Ci się studia w Portugalii, Hiszpanii i Chorwacji. Jeśli nie przepadasz za ciepłem, a w życiu szukasz harmonii, ładu i perfekcyjnej organizacji, polecamy uczelnie w Niemczech, Czechach czy Finlandii.

Studia na zagranicznej uczelni to nie tylko nauka języka, ale także samodzielności, szansa na międzynarodowe przyjaźnie, poznanie innych kultur, zdobycie cennego doświadczenia. Przede wszystkim jednak wyjazd na Erasmusa to także niezapomniana przygoda, o której finanse nie musisz się martwić – co miesiąc otrzymasz stypendium w wysokości 450-550 euro. Nie musisz się martwić także o swoją nieobecność na macierzystej uczelni – zagraniczne oceny i zaliczenia są etapem międzynarodowej edukacji.

O tym, że studia za granicą mogą stać się niezapomnianą przygodą najlepiej świadczą pozdrowienia i  elektroniczne „pocztówki z Erasmusa”, nadsyłane przez studentów, którzy zdecydowali się skorzystać z programu.

Trzech młodych mężczyzn stojących na postumencie z rękami uniesionymi do góry
Dwóch młodych mężczyzn stojących na tle rzeźby w kształcie napisu IPCA
Grupa młodych ludzi pozująca do zdjęcia na tle wąskiej uliczki
Młodzi ludzie pozujący do zdjęcia na tle kolorowych budynków i muralu przedstawiającym kolorowe budynki tego miasta