Dziecięca Politechnika Opolska, „Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać złożone problemy”, uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 , 15 października 2022 r.

250 słuchaczy Dziecięcej Politechniki Opolskiej uroczyście rozpoczęło w sobotę nowy rok akademicki. W trakcie jubileuszowej, piętnastej edycji, wykłady dla dzieci poprowadzą dziekani, przygotowano także propozycje dla rodziców.
Pierwszy wykład pt. „Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać problemy” poprowadziła dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania, która przyznaje, że taka publiczność to duże wyzwanie. – To pierwszy wykład jubileuszowej edycji, to grupa mi bliska, mam córkę w podobnym wieku, ale na co dzień zajęcia prowadzę z nieco starszą młodzieżą. Trzeba dostosować tematykę do odbiorcy, wybrać nieco inne przykłady, trochę mniej treści, więcej grafiki i wczuć się w świat, w którym oni żyją, który jest całkiem inny od naszego – mówi dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień.

Sprawdź pozostałe galerie