Dziecięca Politechnika Opolska, wykład, dr hab. inż. Grzegorz Robak, pt.: „Czy można wydrukować samochód? Wyobraźnia nie zna granic!”, 11 marca 2023 r.

Czy można wydrukować samochód? Wyobraźnia nie zna granic! – to tytuł ostatniego wykładu w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej, który poprowadził dr hab. inż. Grzegorz Robak, dziekan Wydziału Mechanicznego. 
– Starałem się przybliżyć naszym słuchaczom możliwości druku 3D, jakie są technologie po to, aby pokazać im, że samochód da się wydrukować od najmniejszej części po całą karoserię – tłumaczy dr hab. inż. Grzegorz Robak, który zauważa, że w przypadku druku 3D ogranicza nas tylko wyobraźnia. – To, co dzisiaj wydaje nam się niemożliwe, za 10 czy 20 lat będzie realne. Już dzisiaj możemy wydrukować praktycznie wszystko, począwszy od części samochodowych, po części statków kosmicznych, całe łodzie jak również elementy ludzkich organów, części skóry – wylicza dziekan.  
Z kolei rodzice słuchaczy wzięli udział w spotkaniu ze Sławomirem Janeckim na temat: „Czego dorośli mogą nauczyć się od dzieci”.

Sprawdź pozostałe galerie