Studenci wzornictwa przemysłowego wzięli udział w nietypowych zajęciach, 20 stycznia 2022 r.

W ramach zajęć z projektowania mebla studenci wzornictwa przemysłowego przeprowadzili renowację sprzętów. Efekty ich pracy zostaną wykorzystane w jednym z laboratoriów Wydziału Mechanicznego.

– Studenci trzeciego roku wzornictwa przemysłowego w ramach zajęć z projektowania mebla przeprowadzili renowację mebli w stolarni pod okiem politechnicznych stolarzy i tapicerów. Efekty są bardzo imponujące, poradzili sobie świetnie, mieliśmy cztery spotkania, w zeszłym tygodniu było ostatnie – informuje mgr Alicja Anigacz z Katedry Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, która takie zajęcia zorganizowała po raz pierwszy.
– Dzięki temu studenci zmierzyli się z rzemiosłem, poznali proces projektowania mebla, który jest bardzo cennym doświadczeniem, pomoże studentom w przyszłości w projektowaniu własnych rzeczy. Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z uczelnianym zapleczem możemy realizować zajęcia w wersji praktycznej, mogą powstać prawdziwe produkty – dodaje mgr Alicja Anigacz.
– Taka forma zajęć jest bardzo ciekawa, widzimy rezultaty naszej pracy, co daje nam bardzo dużą satysfakcję – relacjonuje Maciej Szala, jeden ze studentów. – Pracowałyśmy w grupach. To ciekawa inicjatywa, nie uczyliśmy się tylko teorii. Wariant praktyczny wprowadza coś nowego,  to fajne doświadczenie – dodają studentki Maja Łątka i Paulina Lysek.
– Tapicerstwo to zawód zanikający, ale wraca moda na odnawianie starych mebli, kredensów, krzeseł, foteli, które są w cenie. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać trochę naszej pracy. Wszyscy studenci byli chętni do pracy, sprytni, świetnie sobie poradzili – mówi Joachim Fronia, tapicer.

Sprawdź pozostałe galerie