Indeksy wręczone. Studenci Młodzieżowej Politechniki Opolskiej zaczynają naukę

– To dla nas przede wszystkim okazja żeby poznać uczelnię i jej kierunki kształcenia, ale także możliwość pogłębiania swoich zainteresowań – podkreślają uczestnicy Młodzieżowej Politechniki Opolskiej, którzy w sobotę oficjalnie rozpoczęli rok akademicki.

– Przyjechałam z Jawora, w województwie dolnośląskim ponieważ u nas takich zajęć nie ma. To okazja do nowych doświadczeń, ale także poznania kierunków studiów – mówi Oliwia Belica, która rozpoczęła w sobotę zajęcia w ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. – Chciałem zobaczyć jak wyglądają studia na Politechnice Opolskiej. Interesuję się informatyką i z nią chciałbym wiązać swoją przyszłość. To także okazja do poznania młodych ludzi – podkreśla Łukasz Nakonieczny, kolejny z uczestników.
– Dla mnie czas wolny, odpoczynek, służy do rozwijania pasji, dlatego tu jestem – dodaje Aleksandra Wieczorek, która pierwszy raz bierze udział w Młodzieżowej Politechnice Opolskiej.

To już piąta edycja popularnych zajęć dla nastolatków, na którą zapisało się blisko 40 osób. W sobotę każdy z nich z rąk rektora Politechniki Opolskiej odebrał tradycyjny indeks i poprzez akt immatrykulacji został włączony w uczelnianą społeczność. – Jest mi niezmiernie miło,że postanowiliście swoje wolne dni przeznaczyć na spotkania z naszą uczelnią, że chcecie wiedzieć, rozwijać swoje pasje. Pamiętajcie, że wiedza to najlepsza inwestycja. Oczywiście, liczymy także na to,że nasza uczelnia przypadnie wam do gustu nastolatkom i właśnie tutaj,już jako studenci,będziecie  zdobywać wiedzę i stopnie naukowe – zwrócił się do zebranych prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Galeria zdjęć ...

– W ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej uczestnicy odwiedzą każdy z wydziałów,gdzie zobaczą laboratoria,ale także będą mieli tematyczne zajęcia. Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii i dotyczyły z analizy struktury ruchu i składu ciała – informuje Małgorzata Baldysz, kierownik Działu Promocji, Komunikacji i Kultury Politechniki Opolskiej.
– Zaprezentowałem nasz sprzęt do analizy struktury chodu, struktury ruchu czy składu masy ciała. To także okazja, żeby młodzi ludzie przekonali się, ile np. tkanki tłuszczowej zawiera ich organizm  – wylicza dr Mariusz Konieczny, zastępca kierownika Katedry Wychowania Fizycznego i Sportu  Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.
Młodzieżowa Politechnika Opolska to nie jedyna propozycja uczelni dla nastolatków. Politechnika Opolska cyklicznie organizuje także Forum Maturzystów, Dni Otwarte a także Festiwal Kół Naukowych.

Zobacz także