
prof. dr hab. Krzysztof Malik
Kierownik studiów
Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Ukończył polsko-amerykańskie szkoły ekonomiczne zorganizowane m.in. przez DePaul University., University Massachusett, Brandeis University, University of Nebraska, Northwestern University
i Univesity of Notre Dame. W latach 2012-19 pełnił funkcję Prorektora ds. Studenckich i Inwestycji na Politechnice Opolskiej. Przewodniczący Rady Dyscypliny Ekonomia i finanse. Specjalizuje się w ocenie efektywności programów i projektów zrównoważonego rozwoju. Jest autorem trzech książek i ponad 200 innych publikacji, recenzji i ekspertyz.

Pyiush Mittal
Uczeń mistrza jogguru Chandra Mohan Bhandari’ego, ambasadora jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje – duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marmaterapii i mindfulness. Jogę praktykuje od 35 lat. Na warszawskiej Politechnice ukończył Informatykę i Zarządzanie. Doświadczenie w przekazywaniu głębi hinduskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę zdobył między innymi jako dyrektor (2012-2017) Hotelu Pałac Sulisław – jedynego pięciogwiazdkowego obiektu na Opolszczyźnie oraz prezes Fundacji Centrum Współpracy Polska-Indie „Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu . Organizator czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy (2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi Ajurwedy (AYUSH) z Indii. Zorganizował ponad 60 warsztatów i wraz z doktorami ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną przeprowadził szereg kursów „konsultanta na ajurwedę”. Założyciel i prezes NIRMALA – Instytutu Jogi i Ajurwedy (2017). Mimo, że od 32 lat mieszka w Polsce, zachował jednak silne związki i kontakty z dawną ojczyzną – Indiami. Propagator kultury hinduskiej oraz ćwiczeń jogi i medytacji.

Ritu Mittal
Dyplomowana terapeutka Ayurvedy (Kerala Ayurvedic Health Care) oraz technik usług kosmetycznych. Absolwentka Wyższej Szkole Fizykoterapii we Wrocławiu. Od 7 lat prowadzi własny salon ajurwedujski w Kamieńcu Wrocławskim. Praktykująca jogę, prowadzi zajęcia z jogi oraz kursy i szkolenia z ajurwedy. Zorganizowała i przeprowadziła liczne warsztaty z jogi, ajurwedy, ajurwedyjskiej i indyjskiej kuchni.

dr Filip Ruciński
Filolog literatury indyjskiej, kulturoznawca, literaturoznawca, sanskrytolog. Współzałożyciel Fundacji Vivaswan na rzecz kultury i nauk indyjskich. Studiował filozofię indyjską na Sanskryckim Uniwersytecie Sampurnananda w Varanasi oraz indologię na Uniwersytecie Warszawskim. Stopień doktora uzyskał z wyróżnieniem na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 15 lat uczy języka sanskryckiego, zarówno w Indiach jak i w Polsce, a także języka hindi; jest też tłumaczem tych języków. W latach 2011-2015 prowadził ćwiczenia z sanskrytu dla studentów indologii na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie prowadzi gościnnie wykłady z filozofii jogi na uniwersytetach indyjskich (zdalnie), m.in. w Lakshmibai College, Delhi University (Delhi), Ananda Niketan College (Varora, Maharashtra), L.D. Arts College (Ahmedaban, Gujarat) i innych.

ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej
Profesor jest duchownym Kościoła rzymsko-katolickiego, absolwentem KUL-u, Sorbonne – Paris IV, Instytutu Ekumenicznego w Jerozolimie. Kierownik Katedry Badań nad Integracją oraz Katedry Jean Monnet UO. Prodziekan i dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego (2005-2012). Pracował jako profesor wizytujący na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Karola w Pradze. Od 2014 roku jest profesorem wizytującym na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikował ponad 100 prac naukowych, w tym 15 monografii z zakresu teologii ekumenicznej, antropologii i historii religii.

prof. dr hab. Jan Szczegielniak
Kierownik Katedry Fizjoterapii Klinicznej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Kieruje Działem Usprawniania Leczniczego Szpitala Specjalistycznego MSW
w Głuchołazach. Wiceprezes Zarządu Głównego PTF i członek honorowy Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Pełni tez funkcję Konsultanta Krajowego w dziedzinie fizjoterapii.

dr Beata Świerczewska
Ukończyła filologie: polską i angielską, podyplomowe studia translatorskie oraz w 2020 roku studia z zakresu starożytnego systemu medycznego, zatytułowane: „Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia”, a także liczne kursy i warsztaty, m.in. kurs Uzdrawiania Duchowego, Reiki II stopnia, medytacji, jogi twarzy i te dotyczące samej ajurwedy. Pracuje jako adiunkt w Centrum Językowym ucząc języka angielskiego oraz polskiego jako obcego. Jest autorką dwóch książek oraz wielu artykułów, w tym również na temat ajurwedy. Pasjonuje się naturalnymi sposobami dbania o zdrowie, rozwojem duchowym, astrologią wedyjską, jogą i ćwiczeniami zdrowotnymi starożytnych Chin – Qigong, wprowadzając i realizując wszystkie te elementy w swoim codziennym życiu.

dr inż. Łukasz Dymek
Doktor nauk ekonomicznych specjalizujący się w metodach i narzędziach strategicznego rozwoju. Twierdzi, że nie da się przewidzieć przyszłości, ale można się do niej właściwie przygotować. Jest fundatorem i prezesem Instytutu Trwałego Rozwoju jednostki promującej przedsiębiorców i postawy przedsiębiorcze. Prowadzi działalność gospodarczą doradzając biznesowi i samorządom optymalizację procesów rozwoju. Jego pasją jest komunikacja i zagadnienia perswazji. Autor licznych opracowań analitycznych i naukowych, na które składają się projekty, ekspertyzy i artykuły z zakresu rozwoju.

dr Jadwiga Jula
Absolwentka: Wydziału Farmacji na kierunku Kosmetologia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Fitoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Holistycznego Zarządzania Zdrowiem, Instytutu Jogi i Ayurwedy w Sulisławiu, Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Opolskiego. Coach Shri Vivek Yogi Integral Mistrza Shri Guru Swamiji Vivekananda. Nauczyciel VedicArt i Soul Body Fusion. Właścicielka Studia Kosmetycznego Natura, który otrzymał ogólnopolskie wyróżnienie za najlepszy Salon Roku. Pasjonatka terapii manualnych, gór i górskich wypraw.

Łukasz Zalewski
Fizjoterapeuta i jogin. Wykłada na wyższych uczelniach w Opolu przedmioty oparte o ćwiczenia psychofizyczne, w tym hatha jogę. Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku fizjoterapia oraz Uniwersytetu Opolskiego na kierunek kulturoznawstwo. Ukończył studia podyplomowe: Psychosomatyczne praktyki jogi na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Praktykuje jogę od ponad 30 lat. Od 15 lat prowadzi własne studio ćwiczeń i zarządza Instytutem Ćwiczeń Psychofizycznych. W przeszłości manager Hotelu Pałac Sulisław. Od wielu lat prowadzi kursy medytacji i jogi. Trener personalny. Prowadzi szkolenia instruktorów jogi i hata jogi.

Anna Czabak
Absolwentka i organizatorka studiów podyplomowych „Holistyczne zarządzanie zdrowiem”. Brała aktywny udział w organizacji kolejnych edycji studiów podyplomowych pn. „Holistyczne zarządzanie kapitałem ludzkim” realizowanymi wspólnie z Centrum Współpracy Polska-Indie „Instytut Jogi i Ajrwedy” w Sulisławiu, którego w latach 2015-2017 była prezesem. Uczestniczyła w warsztatach Ch. M. Bhandharegiego Jogaguru w Indiach. Aktywnie praktykuje jogę i ćwiczenia oddechowe, stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach. Prowadzi warsztaty dla kobiet i młodzieży. Organizatorka dwóch konferencji TEDx.

Paweł Zając
Paweł Zając – Daat Frequency. Prekursor dźwiękoterpii didgeridoo w Polsce. Terapeuta Nowych Cichych Ustawień Systemowych
w Taunus Institiut fur Systemaufstellung. Miłośnik kultury rdzennych ludów Australii – Aborygenów. Muzyk, podróżnik. Na didgeridoo gra od 1996 roku. Łącząc grę na Yidake razem z techniką Ustawień Systemowych B. Hellingera, stworzył autorską metodę pracy wibracjami w Polu. Łączy śpiew gardłowy z grą na didgeridoo tworząc unikalne brzmienie poszerzając spektrum częstotliwości terapeutycznych podczas sesji dźwiekoterapii. Przebywając w Anglii należał do londyńskich grup Gurdzijewa, gdzie zgłębiał wiedzę o Człowieku i jego Byciu. Praktykował Gurdijeff Movements. Poszukuje odpowiedzi na pytania, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy…

Anna Artemska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, przez wiele lat związana z sektorem bankowym, aktualnie dyrektor Działu Kadr Politechniki Opolskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami odpowiedzialnymi za kompleksowe prowadzenie spraw kadrowo – płacowych w dużych instytucjach finansowych. Była także HR Biznes Partnerem. Wdrażała nowe procesy w obszarach swojej odpowiedzialności, także te związane z przeprowadzaniem zmian oraz motywowaniem pracowników. Posiada wiedzę z zakresu prawa pracy poparta wieloletnią praktyką, także sądową.