Holistyczne zarządzanie samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej

studia podyplomowe

Opis

Kierownik: prof. dr hab. inż. Krzysztof Malik

Jednostka organizacyjna: Wydział Ekonomii i Zarządzania

Forma i poziom kształcenia: niestacjonarne podyplomowe

Języki wykładowe: polski

Czas trwania: 2 semestry (12 zjazdów w semestrze, zajęcia sobota/niedziela)


Dwusemestralne studia podyplomowe adresowane do absolwentów wyższych uczelni, pragnących zdobyć wiedzę teoretyczną jak również praktyczną z zakresu filozofii jogi, ajurwedy, technik mindfulness czy terapii dźwiękiem.

Zajęcia prowadzą najlepsi specjaliści z całego kraju, jak również z Indii. Absolwenci studiów budują świadomość potrzeby interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywanych problemów, integrowania wiedzy z różnych dyscyplin oraz praktykowania służącego pogłębianiu zdobytej wiedzy. Uczestnicy studiów spotkają wysoko wyspecjalizowane przedmioty, takie jak m.in.  Zarządzanie rozwojem, Metodyka ćwiczeń jogi, Psychologia ajurwedyjska a niektóre koncepcje współczesnej psychologii, Filozofia i praktyka jogi, Medytacja religijna jako trening uważności, Techniki relaksacji ciała (masaż), Anatomia jogi, Marmaterapia, Dieta ajurwedyjska. Nauka gotowania ajurwedyjskiego, Pranajama – praktyka regulacji oddechu i energii, Ajurwedyjska apteczka domowa, ziołolecznictwo. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie.


  • Umiejętności praktyczne

    Podczas zajęć prowadzone są ćwiczenia z jogi, tai-chi, ćwiczenia oddechowe (pranajama), zajęcia z terapii dźwiękiem (misy, gongi, didgeridoo).

  • Specjalistyczne przedmioty

    W ramach studiów realizowane są przedmioty z zakresu marmaterapii, diety ajurwedyjskiej (w tym zajęcia praktyczne połączone z gotowaniem) jak również ajurwedyjskiej apteczki domowej opartej na ziołach. Poznasz techniki masażu ajurwedyjskiego całego ciała, twarzy i głowy.

  • Doświadczeni wykładowcy

    Starannie dobrana tematyka zajęć oraz najlepsi specjaliści z całego kraju jak również Indii umożliwią zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i praktyki.

Do kogo studia są skierowane

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów wyższych uczelni studiów I-ego i II-ego stopnia.

Studia skierowane są do:

  • właścicieli i kadry zarządzającej przedsiębiorstw;
  • przedstawicieli służby zdrowia;
  • pracowników firm doradczo-szkoleniowych;
  • trenerów i konsultantów;
  • terapeutów i pedagogów;
  • osób zainteresowanych własnych rozwojem.

Studia adresowane są również do kadry menadżerskiej wszystkich szczebli różnego rodzaju organizacji biznesowych, w tym firm rodzinnych, jak również do osób inwestujących w swój rozwój, zainteresowanych zdrowiem, jogą i ajurwedą. Holistyczne podejście do zarządzania samorozwojem pozwoli uczestnikom na zdobycie wiedzy dotyczącej zachowania równowagi pomiędzy kondycją fizyczną i psychiczną. Z uwagi na postępującą globalizację oraz związaną z nią wielokulturowość proponowany projekt uwzględnia uwarunkowania kultury judeochrześcijańskiej, czyli zachodniej oraz hinduskiej czyli wschodnioazjatyckiej, ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji ajurwedyjskiej.  


Kariera

Z nami dowiesz się: Jak wykorzystać spokój i potęgę umysłu w życiu codziennym i biznesie?, Jak wykorzystać techniki medytacyjne w zarządzaniu stresem? Jak osiągnąć cel przekształcając go w pasję? Jak wykorzystać filozofię jogi w podejmowaniu życiowych wyzwań? Jak utrzymać energię i kreatywność przez cały dzień? Te studia wskażą Ci kierunek w drodze do samorozwoju.