Zostań naszym studentem

Trwa rekrutacja na Politechnikę Opolską

Gdzie jesteś: Strona główna / Kursy językowe

Kursy językowe

Biegła znajomość języka obcego to już standard w wymaganiach na rynku pracy. A im bardziej egzotyczny język, tym większa szansa na angaż. Oprócz nauki języka obcego w trakcie tradycyjnego planu studiów, mamy dla Ciebie dwie propozycje.

Pierwsza to uczelniane Centrum Językowe, w którym prowadzone są zajęcia w taki sposób, aby każdy mógł doskonalić i korygować wszystkie kompetencje sprawności językowe: prowadzenie konwersacji, słuchanie, pisanie i czytanie. Oprócz obowiązkowych lektoratów z języków angielskiego i niemieckiego na wszystkich poziomach studiów, Centrum proponuje kursy dokształcające języków angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz polskiego jako obcego na wszystkich poziomach zaawansowania. Jest również ośrodkiem przygotowującym do egzaminów Cambridge English.

Druga propozycja to działający na naszej uczelni Instytut Konfucjusza, który nie tylko uczy języka chińskiego, ale również w ofercie ma wykłady dotyczące kultury, gospodarki oraz możliwość wyjazdu na stypendium do Państwa Środka. Zapewniamy, że absolwent politechniki znający język chiński nie będzie miał żadnego problemu ze znalezieniem pracy – 2020 rok był rekordowy, jeśli chodzi o inwestycje chińskie w Polsce, które przekroczyły 1 miliard dolarów. To oznacza, że polskie firmy poszukują i będą poszukiwać wykwalifikowanych specjalistów do współpracy z Chińczykami.

 
Studenci w sali ćwiczeniowej słuchają wykładu prowadzącego lektora języka obcego
Studentka siedząca przed ekranem monitora ze słuchawkami na głowie
Grupa studenta w sali wykładowej prezentuje uniesione do góry dyplomy
Grupa studentek na zajęciach z języka chińskiego