Logistyk na nowo

Ponad 200 nauczycieli i dyrektorów szkół z całego kraju wzięło udział w konferencji dotyczącej nowoczesnego  kształcenia w zawodzie technik logistyk i w zawodach pokrewnych, która odbyła się w środę na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Zmiany następują coraz szybciej z coraz większą amplitudą i należy to zjawisko traktować jako szansę zaistnienia – powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, otwierając konferencję i zachęcając uczestników do szukania nowości i wcielania ich w życie. Jak zaznacza dr inż. Dariusz Masłowski z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, opiekun Studenckiego Koła Naukowego „LogPoint”, celem konferencji jest wypracowanie wspólnych standardów kształcenia w zawodzie technik logistyk, a także próba wpływania na zmianę standardów kształcenia.
Zależy nam na zwiększeniu praktyczności kształcenia, szerszego zastosowania maszyn, urządzeń i technologii, z którymi młodzi ludzie zetkną się w pracy zawodowej – dodaje dr inż. Dariusz Masłowski.

 – Bez odpowiedzi na pytanie jakich zawodów i jakich kompetencji oczekuje rynek, nie jesteśmy w stanie zaproponować dobrych podstaw programowych. A ich czytelne przygotowanie daje szansę na dobry efekt edukacyjny. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i dla tego spotkania jak dzisiejsza konferencja są niezwykle ważne – przekonuje gość konferencji Urszula Blicharz, radca Departamentu Strategii Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Jak zaznacza dr inż. Dominika Jagoda-Sobalak, prodziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki  konferencja jest także pretekstem do łączenia oczekiwań biznesu z szansą na jeszcze lepsze przygotowanie studentów.  
 Konferencja została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Logistyków Polskich przy wsparciu firmy Luca Logistic Solutions. Jak uzasadnia prezes obu tych instytucji – Bogusław Gnat – zapotrzebowania na logistyczne rozwiązania edukacyjne jest ogromne i w sposób znaczący pozwala na podniesienie jakości kształcenia logistyków. W Polsce działa już 6 laboratoriów tej firmy, w tym jedno na Politechnice Opolskiej.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Mechanika i budowa maszyn w nowej odsłonie

Nacisk na nowoczesne techniki projektowania, wytwarzania i prototypowania jak np. druk 3D, zaawansowane metody symulacji i modelowania oraz znacząco zwiększona ilość zajęć praktycznych – to główne zmiany w programie studiów mechanika i budowa maszyn.

Czytaj więcej »