Logistyk na nowo

Ponad 200 nauczycieli i dyrektorów szkół z całego kraju wzięło udział w konferencji dotyczącej nowoczesnego  kształcenia w zawodzie technik logistyk i w zawodach pokrewnych, która odbyła się w środę na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Zmiany następują coraz szybciej z coraz większą amplitudą i należy to zjawisko traktować jako szansę zaistnienia – powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, otwierając konferencję i zachęcając uczestników do szukania nowości i wcielania ich w życie. Jak zaznacza dr inż. Dariusz Masłowski z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, opiekun Studenckiego Koła Naukowego „LogPoint”, celem konferencji jest wypracowanie wspólnych standardów kształcenia w zawodzie technik logistyk, a także próba wpływania na zmianę standardów kształcenia.
Zależy nam na zwiększeniu praktyczności kształcenia, szerszego zastosowania maszyn, urządzeń i technologii, z którymi młodzi ludzie zetkną się w pracy zawodowej – dodaje dr inż. Dariusz Masłowski.

 – Bez odpowiedzi na pytanie jakich zawodów i jakich kompetencji oczekuje rynek, nie jesteśmy w stanie zaproponować dobrych podstaw programowych. A ich czytelne przygotowanie daje szansę na dobry efekt edukacyjny. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i dla tego spotkania jak dzisiejsza konferencja są niezwykle ważne – przekonuje gość konferencji Urszula Blicharz, radca Departamentu Strategii Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Jak zaznacza dr inż. Dominika Jagoda-Sobalak, prodziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki  konferencja jest także pretekstem do łączenia oczekiwań biznesu z szansą na jeszcze lepsze przygotowanie studentów.  
 Konferencja została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Logistyków Polskich przy wsparciu firmy Luca Logistic Solutions. Jak uzasadnia prezes obu tych instytucji – Bogusław Gnat – zapotrzebowania na logistyczne rozwiązania edukacyjne jest ogromne i w sposób znaczący pozwala na podniesienie jakości kształcenia logistyków. W Polsce działa już 6 laboratoriów tej firmy, w tym jedno na Politechnice Opolskiej.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Naukowcy chcą poprawić aktywność fizyczną społeczeństwa

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ponad 80 proc. dzieci i blisko 30 proc. dorosłych nie spełnia zalecanego minimum poziomu aktywności fizycznej. Chce to zmienić międzynarodowa grupa naukowców, która od ponad dwóch lat realizuje projekt dotyczący zwiększenia aktywności fizycznej po pandemii COVID-19. Biorą w nim udział także przedstawiciele naszej uczelni.

Czytaj więcej »

Doceniają nas największe i najważniejsze światowe rankingi

Nasza uczelnia jako jedyna w regionie została zakwalifikowana w najnowszej edycji Shanghai Ranking’s Global Ranking of Academic Subjects. Na tym jednak nie koniec: naszą uczelnię doceniają również tak ważne, światowe i prestiżowe zestawienia jak Times Higher Education World University Rankings czy U.S. News Best Global Universities.

Czytaj więcej »