Młodzież na wykładach i warsztatach: wystartowała szósta edycja Młodzieżowej Politechniki Opolskiej

Prorektor Politechniki Opolskiej podaje dłoń młodemu mężczyźnie.

50 osób bierze udział w szóstej edycji Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

– To już szósta edycja zajęć w ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej, która jest rozwinięciem działań, jakie prowadzimy w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Tutaj jednak inna forma zajęć, oprócz wykładów są także zajęcia praktyczne. Jestem przekonany, że uczestnicy Młodzieżowej Politechniki Opolskiej poszerzą  swoją wiedzę, zainteresowania, co na pewno zaowocuje w przyszłości – mówi prof. Grzegorz Robak, prorektor ds. ogólnych Politechniki Opolskiej, który w sobotę wręczył indeksy słuchaczom  Młodzieżowej Politechniki Opolskie, tym samym oficjalnie inaugurując nowy rok akademicki zajęć.

– Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, gdzie dr inż. Małgorzata Adamska, prodziekan wydziału,  poprowadziła wykład na temat budowania własnej marki. Wykład został uzupełniony o zajęcia powiązane z głównym tematem, czyli wizytą w studio fotograficznym, a także warsztatami w studiu podcastowym. Kolejne zajęcia będą odbywały się na naszych pozostałych wydziałach, tematyka związana jest m. in. z wytrzymałością materiałów, dietetyką, chemią, termowizją . Będą także zajęcia sportowe – relacjonuje Małgorzata Baldysz, koordynator Młodzieżowej Politechniki Opolskiej.

W tegorocznej edycji Młodzieżowej Politechnice Opolskiej bierze udział 50 osób. Wśród nich sporo jest nie tylko takich, które wcześniej chodziły na wykłady w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej, ale także uczęszczają od początku na zajęcia dla młodzieży jak Karol Kinderman. – Za każdym razem jest coś innego, ale równie ciekawego. To jest dobry czas, żeby poznać uczelnię, wydziały, laboratoria. Do tej pory najbardziej podobały się zajęcia na Wydziale Mechanicznym, projektowanie części samochodowych bardzo mnie interesuje – wylicza Karol Kinderman.  – Jestem pierwszy raz, przeczytałam artykuł o Młodzieżowej Politechnice Opolskiej, który mnie zaciekawił. Liczę, że dzięki zajęciom lepiej poznam także samą uczelnię, co pomoże mi w wyborze kierunku studiów – dodaje Marta.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Czworo młodych ludzi siedzi przed biurkiem, na których ułożone są ekrany komputera. Jeden z mężczyzn patrzy w kierunku sąsiadującej z nim dziewczyny i się uśmiecha.

Firmy poprowadzą warsztaty i wykłady dla studentów

Przed studentami naszej uczelni intensywne dwa tygodnie. W tym czasie będą mogli skorzystać z oferty wykładów i warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli różnych branż. Warto podkreślić, że udział w szkoleniach bardzo często jest pierwszym krokiem do znalezienia pracy.

Czytaj więcej »
Dwie osoby siedzą na wózkach inwalidzkich w kaskach na głowie. Pomiędzy nimi kuca kobieta, która patrzy na jednego z mężczyzn

Przystanek Dostępny Sport na Politechnice Opolskiej

Co łączy sumo, koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną? Sporty te można uprawiać także na wózku inwalidzkim, o czym przekonali się uczestnicy Przystanku Dostępny Sport na naszej uczelni. W wydarzeniu, które jest częścią Targów Dostępności wzięło udział ponad 400 osób.

Czytaj więcej »