Nasi studenci współpracują z koreańską uczelnią

Grupa uśmiechniętych osób z flagą z logo Politechniki Opolskiej

Studenci Wydziału Mechanicznego naszej uczelni zostali zaproszeni do współpracy z koreańskim uniwersytetem Sun Moon University oraz VSB – Technical University of Ostrava. W ramach projektu „Global Capstone Design 2024” projektowali urządzenia i pojazdy mechatroniczne.

Capstone Design to program mający na celu wsparcie rozwoju utalentowanych, kreatywnych i wszechstronnie uzdolnionych osób poprzez rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów w dziedzinie mechaniki i mechatroniki. W ramach programu 75 studentów z uczelni z Korei, Polski, Czech i Ukrainy uczestniczyło w warsztatach w Ostrawie, których celem było opracowanie przyszłych prototypów mobilności. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Nowoczesne technologie współpracujące z człowiekiem” przy wsparciu firm: Future Automobile Specialization Business Group, DAS Co., Ltd. i Neuromeca Co.

– Głównym celem wyjazdu było zbudowanie konkretnych prototypów w zależności od przydzielonej grupy. Pozytywnym aspektem było poznanie innej kultury oraz możliwość zwiększenia doświadczeniach, a także poznanie samego uniwersytetu w Ostrawie oraz ich zaplecza laboratoryjnego. Całe wydarzenie oceniam dobrze i chętne wezmę kolejny udział w przedsięwzięciu  – relacjonuje Oskar Tkaczuk, student mechaniki i budowy maszyn. Studenci z naszej uczelni pracowali m.in. nad: układem automatycznego parkowania pojazdu; układem omijania przeszkody dla autonomicznego pojazdu; systemem mocowania towaru na przyczepy/rzepy a także nad systemem zapobiegającym kolizji.
– Gdybym miała okazję wziąć udział w takim projekcie jeszcze raz, to na pewno bym się na to zdecydowała bez wahania – dodaje Anna Krysta, studentka mechatroniki.
–  Pomysły studentów zostaną przeniesione do technologii poprzez konkursy krajowe i międzynarodowe. Będziemy wspierać rejestrację patentów, aby stała się wzorem przynoszącym praktyczne rezultaty i będziemy ją aktywnie wspierać, aby mogła się dalej rozwijać w start-up – zapowiada prof. Gyeong-Soon Lee z uniwersytetu Sun Moon w Korei.
– Udział naszych studentów w tak prestiżowym wydarzeniu to przede wszystkim potwierdzenie, że nasza uczelnia kształci na światowym poziomie. Bardzo cieszy również fakt, że nasi studenci świetnie odnaleźli się w międzynarodowej grupie, wykazali się kreatywnością. Jestem przekonany, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – podkreśla prof. Grzegorz Robak, dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Ważna, międzynarodowa konferencja o rzemiośle. Po raz pierwszy w Polsce!

Na dwa dni aula Politechniki Opolskiej w „Łączniku” stała się przestrzenią wymiany myśli, inspiracji i doświadczeń, łącząc tradycję z nowoczesnością pod hasłem „Heritage, Innovation, Resilience, Business”. To także II Międzynarodowa Konferencja KreativEU – inicjatywy wspierającej współpracę europejskich uczelni na rzecz kultury, przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej »

Budowanie mostów między uczelniami – EPiC 2025!

Czternasta edycja Erasmus Partnership Conference to okazja, by poznać inne europejskie uczelnie, dowiedzieć się więcej o ich ofercie dydaktycznej oraz tej związanej z wymianą akademicką. Wśród 18 gości konferencji są przedstawiciele uczelni z Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Turcji, Ukrainy i Niemiec.

Czytaj więcej »