O himalaizmie i nie tylko: Adam Bielecki na Politechnice Opolskiej

Mężczyzna wspinający się na górę

Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik, uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol:  Adam Bielecki będzie gościem Opolskich Spotkań Podróżniczych na Politechnice Opolskiej.

– Najbardziej cenię sobie dokonanie pierwszych zimowych wejść na Broad Peak i Gasherbrum I oraz wytyczenie nowego wariantu na zachodniej  ścianie Gasherbruma II. Choć niewątpliwie moją specjalnością jest himalaizm, to moją pasją jest wspinaczka w niemalże wszystkich jej formach. Wspinam się w skale, lodzie i mikście, na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat dokonałem ponad 100 przejść technicznych w różnych górach świata na 5 kontynentach. We wspinaniu cenię aspekt eksploracyjny, preferuję małe wyprawy w lekkim stylu. Uważam, że szybkość w górach jest jednym z najważniejszych czynników bezpieczeństwa. Nigdy nie używałem butli z tlenem, bo uważam, że jest to forma dopingu. Kocham adrenalinę i pewnie dlatego tak lubię wszelkie sporty ekstremalne: latam na paralotni, skaczę ze spadochronem, jeżdżę na splitboardzie, nurkuję z butlą, żegluję i surfuję. Startowałem w kilku imprezach wytrzymałościowych: ultramaratonach biegowych i rowerowych – podkreśla Adam Bielecki, himalaista, alpinista, taternik i podróżnik, członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ. Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol.

Adam Bielecki na Politechnice Opolskiej opowie o swojej wyprawie na Annapurnę a także o himalaizmie w wydaniu sportowym. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 maja w auli budynku „Łącznik” przy ul. Mikołajczyka 16. Początek o godz. 18. Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp wolny.
Spotkanie z Adamem Bieleckim jest częścią nowej inicjatywy fundacji Montium, biura podróży Itaka oraz Politechniki Opolskiej. To Opolskie Spotkania Podróżnicze, które są nie tylko okazją do lepszego poznania świata podróżników, ale także lekcją determinacji i odwagi.


zdjęcia pochodzą ze strony: adambielecki.pl

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Mentorzy z pasją, studenci z potencjałem – trzecia edycja „Mentor Mix” na Politechnice Opolskiej

Ponad pół roku inspirujących spotkań, indywidualna praca z doświadczonymi liderami oraz szkolenia – za nami trzecia edycja programu „Mentor Mix” organizowanego przez Akademickie Biuro Karier Politechniki Opolskiej. W projekcie wzięli udział studenci różnych kierunków i mentorzy z imponującym dorobkiem zawodowym, którzy dzielili się nie tylko wiedzą, ale także pasją i doświadczeniem. Efekty? Nowe kompetencje, cenne kontakty i pomysły na przyszłość.

Czytaj więcej »

Święto Politechniki Opolskiej – dzień uznania dla nauki i pasji

Podczas uroczystych obchodów Święta Politechniki Opolskiej uhonorowano osoby, które w minionym roku osiągnęły znaczące sukcesy naukowe. Wręczono dyplomy doktorskie i habilitacyjne, a profesorowie otrzymali gratulacje od społeczności akademickiej. Wyróżniono również studentów i doktorantów za aktywność pozanaukową, społeczną oraz sportową.

Czytaj więcej »