Gdzie jesteś: Strona główna / Odznaka+ / Odznaka+: Ścieżka ERASMUS PLUS

Odznaka+ Ścieżka Absolwent z wyróżnieniem

Twoja Odznaka+

mikropoświadczenia kompetencji i umiejętności

Wybierz ścieżki - odznaki i stwórz własny katalog

Grafika promocyjna Odznaka+ Politechniki Opolskiej

ERASMUS +

🌟 Uczestnik ERASMUS +:Posiadacz odznaki odznacza się umiejętnością komunikacji i adaptacji w terenie. Ponadto posługuje się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym. Posiadacz odznaki cechuje się ciekawością świata oraz ludzi, a także pewnością siebie. Posiadacz odznaki wziął udział w programie Erasmus +, wyjechał w ramach wymiany studenckiej na uczelnię partnerską Politechniki Opolskiej w celu studiowania lub odbycia praktyki zawodowej. Poszerzył tam swoje horyzonty, poznał obcą kulturę oraz otworzył się na nowe wyzwania.

Kryteria:

 1. Ukończona mobilność Erasmus + potwierdzona certyfikatem pobytu. Weryfikuje Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Opolskiej.
 2. Minimalny czas pobytu na zagranicznej uczelni partnerskiej: 2 miesiące. Weryfikuje Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Opolskiej.

🌟🌟 ERASMUS + EXPERT. Posiadacz odznaki przebywał w ramach wymiany studenckiej Erasmus + w celu studiowania na uczelni partnerskiej oraz odbycia praktyki zawodowej. Cechują go ambicja, aktywność, zaangażowanie, a także chęć odkrywania nowych wyzwań. Kompetencje miękkie, które są charakterystyczne dla posiadacza tej odznaki to: otwartość, kreatywność, komunikatywność, zaradność.

Kryteria:

 1. Ukończona mobilność Erasmus + potwierdzona certyfikatem pobytu. Weryfikuje Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Opolskiej.
 2. Minimalny czas trwania mobilności w przypadku praktyk: 8 tygodni. Weryfikuje Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Opolskiej.
 3. Minimalny czas trwania mobilności w przypadku studiów: 2 miesiące. Weryfikuje Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Opolskiej.

Wyślij zgłoszenie

Na adres odznakaplus@po.edu.pl wyślij następujące dane:

 1. Imię i nazwisko,
 2. Kierunek studiów.
 3. Numer indeksu.
 4. O jaką Odznakę+ się ubiegasz i o który poziom.
 5. E-mail studencki do korespondencji w ramach procedury przydzielania Odznaki+.
 6. E-mail prywatny na potrzeby aplikacji Odznaka+, żeby Twoja przygoda z Odznaką+ nie skończyła się wraz z końcem studiów.
 7. Potwierdzenie pobytu otrzymane przez placówkę.

Uwaga: Wszystkie wymienione dane są niezbędne do rozpoczęcia procesu przyznania Odznaki+.

Jak uzyskać Odznakę+

Aplikacja Odznaka+ to możliwość gromadzenia i udostępnianie cyfrowych poświadczeń efektów uczenia się, uzyskania różnych osiągnięć, które zostaną udokumentowane i określone konkretnymi kryteriami przyznania.

Politechnika Opolska wprowadziła aplikację Odznaka+ jako sposób poświadczania różnych kompetencji i umiejętności swoich studentów, absolwentów, ale nie tylko. Cyfrowa odznaka jest zakodowana, zabezpieczona oraz zawiera informacje, niezbędne do identyfikacji tego, za co ją otrzymano, kto ją otrzymał i przez kogo została wydana. Dodatkowo aplikacja umożliwia nie tylko pozyskanie odznak, ale także zamieszczanie ich np. w swoim portfolio, które następnie można udostępniać wybranym odbiorcom.

Odznaka+ jest odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku pracy, gdzie większego znaczenia nabierają konkretne efekty uczenia się, czyli to, co potencjalny kandydat na pracownika wie, jakie umiejętności i kompetencje posiada oraz jak potrafi je wykorzystać w życiu zawodowym i społecznym.

Wybierz odznakę

Wybierz z katalogu odznakę, która Cię interesuje i zgromadź wymagane dokumenty potwierdzające kwalifikacje do jej zdobycia.

Wyślij zgłoszenie

Wyślij zgromadzone dokumenty dotyczące konkretnych odznak wraz z prywatnym adresem e-mail, żeby Twoja przygoda z Odznaką+ nie skończyła się wraz z końcem studiów.

Poczekaj na weryfikację

Poczekaj na weryfikację swojego zgłoszenia. Może to chwile potrwać w zależności od liczby i formy przesłanych dokumentów oraz zakresu lat weryfikacji.

Odznaka jest już Twoja

Po akceptacji zostaniesz o tym poinformowany. Wejdź na stronę systemu odznakaplus.ibe.edu.pl, załóż konto z wykorzystaniem podanego wcześniej prywatnego adresu e-mail, ciesz się swoją odznaką i zdobywaj kolejne. 🙂