Politechnika gra z WOŚP

Koszulki z podpisami artystów, którzy wystąpili na Piastonaliach, trening z koszykarzami a nawet voucher na obiad z rektorem – to tylko część przekazanych przez Politechnikę Opolską przedmiotów, które będzie można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przedmioty przekazywane przez Politechnikę Opolską cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród studentów i absolwentów uczelni. Widać to po cenach, które zyskiwały zarówno na licytacjach ze sceny w trakcie finału jak i na Allegro. To bardzo duża pomoc, bardzo duże wsparcie – podkreśla Kamil Kostka z opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na 32. finał Orkiestry przygotowaliśmy różnego rodzaju gadżety do licytacji. To dwie koszulki z podpisami wykonawców, którzy wystąpili na Piastonaliach. Jesteśmy przekonani, że będą cieszyć się tak dużą popularnością jak majowe koncerty. Jedna koszulka z podpisami raperów:  Sarius, Słoń oraz Young Igi. Druga z podpisami zespołów: Farben Lehre, Strachy na Lachy, Łydka Grubasa oraz Nocny Kochanek. Na licytację przekazujemy także koszulkę z podpisami naszych koszykarzy, którzy właśnie wygrali dziewiąty mecz z rzędu. Na kibiców czeka także specjalny voucher. To możliwość nie tylko udziału w treningu zawodników, ale także w odprawie przed meczem, a sam mecz będzie można zobaczyć z miejsca na ławce drużyny – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, z którym – tak jak przed rokiem – można wylicytować obiad. – W zeszłym roku ta propozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wiele osób wzięło udział w licytacji, stąd decyzja o powtórzeniu – dodaje prof. Marcin Lorenc.

Tradycyjnie, na licytację politechnika przekazała także uczelniane bluzy oraz pakiet gadżetów. Wśród nich są: czapki, torby, skarpety, pasy bagażowe i słodycze. – Gadżety będzie można licytować na Allegro. Zostaną umieszone na koncie: Sztab WOŚP Opole. Oczywiście, będą także na pewno licytowane na scenie głównej. Będzie można powalczyć np. o politechniczne bluzy, żeby było cieplej w trakcie finału – zapowiada Mariusz Kunicki z opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przypomnijmy, 32. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. W tym roku orkiestra gra dla dzieci i dorosłych a zebrane środki zostaną przeznaczone na sprzęt do badania płuc po pandemii COVID-19.

Tradycyjnie już, podczas finału WOŚP – na opolskim Rynku wystąpi Akademicki Chór Politechniki Opolskiej. Nasi studenci zaśpiewają o godz. 16:45 na scenie głównej, tuż przed tegorocznymi gwiazdami: zespołem „Dżem” i Urszulą. – Repertuar jeszcze częściowo świąteczny, ale przede wszystkim stawiamy na rozrywkę – mówi Ludmiła Wocial-Zawadzka, dyrygentka chóru.