Politechnika Opolska i Uniwersytet SWPS rozpoczynają współpracę

Wymiana kadry naukowej, wsparcie w dydaktyce oraz wspólne badania naukowe – tak brzmią główne punkty umowy o współpracy, którą Politechnika Opolska właśnie podpisała z Uniwersytetem SWPS.

Jednym z kluczowych celów naszej uczelni jest współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, która jest dla nas niezwykle istotna. W dużej mierze opiera się ona na kooperacji z przemysłem, biznesem. Ale wymieniamy się naszym doświadczeniem także z uczelniami. Niedawno dołączyliśmy do KreativEU – Wiedza i Kreatywność. To prestiżowe konsorcjum, które zrzesza 11 europejskich instytucji szkolnictwa wyższego. Teraz inicjujemy współpracę z nowoczesnym ośrodkiem, czyli Uniwersytetem SWPS, który jest znany z doskonałej reputacji z psychologii oraz nauk społecznych. Sądzę, że ta synergia pozwoli nam na realizację nowatorskich inicjatyw i badań, mających realny wpływ nie tylko na nasze uczelnie, ale także na społeczeństwo – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. We wtorek, 30 stycznia podpisano umowę o współpracy między obiema uczelniami.

Współpraca Uniwersytetu SWPS z Politechniką Opolską otwiera przed naszymi uczelniami możliwości wspólnego realizowania interdyscyplinarnych projektów badawczych i rozwojowych, a także prowadzenia interdyscyplinarnych kierunków studiów. W świecie, w jakim dziś żyjemy, technologia odgrywa coraz większą rolę. Jej rozwój wymaga humanistycznego spojrzenia. W innym przypadku powstające rozwiązania technologiczne nie będą odpowiadały na potrzeby człowieka. Współpraca uczelni o zróżnicowanych profilach aktywności daje szansę na to, że technologia przyszłości rzeczywiście będzie służyła człowiekowi i społeczeństwu – mówi prof. dr hab. Roman Cieślak, rektor Uniwersytetu SWPS.

W ramach rozpoczętej współpracy uczelnie będą wymieniać się kadrą dydaktyczną. W planach jest współpraca w ramach kierunku studiów z obszaru psychologii i informatyki. Umowa zakłada także wspólne badania naukowe, konferencje i inne wydarzenia naukowe oraz współpracę studenckich kół naukowych.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Ważny punkt na etapie rekrutacji na studia

W jednym miejscu można nie tylko złożyć dokumenty związane z procesem rekrutacyjnym na studia, ale także poznać np. szczegóły zakwaterowania w akademiku czy możliwości finansowanego wsparcia studentów: Punkt Rekrutacyjny naszej uczelni działa do 25 lipca.

Czytaj więcej »

Językowy Klub Dyskusyjny łączy studentów

Za nami kolejny rok działalności Językowego Klubu Dyskusyjnego – przestrzeni, która jak żadna inna pomaga studentom z różnych zakątków świata się zaprzyjaźnić i zrozumieć siebie nawzajem. Uczestnikami tegorocznych spotkań byli przede wszystkim żacy z Europy Wschodniej i Libanu.

Czytaj więcej »