Politechnika Opolska w czołówce polskich uczelni w kategorii Engineering

AGH, Politechnika Gdańska i Politechnika Opolska – to trzy najlepsze polskie uczelnie w kategorii Engineering według specjalistycznego rankingu THE World University Rankings 2024 by Subject.

16 polskich uczelni zakwalifikowano w najnowszej edycji specjalistycznego rankingu THE World University Rankings 2024 by Subject w kategorii Engineering. Politechnika Opolska w klasyfikacji polskich uczelni zajęła trzecie miejsce, ustępując tylko takim ośrodkom jak AGH i Politechnika Gdańska. Na dalszych miejscach zestawienia w naszym przedziale, jest m.in. Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska czy Politechnika Wrocławska.
Ta wiadomość oczywiście bardzo cieszy, ponieważ ranking THE to największy, obiektywny a zarazem prestiżowy ranking uczelni wyższych z całego świata. W tym roku tylko w kategorii Engineering zestawienie obejmuje ponad 1370 uczelni z całego świata. Jest zatem z kim konkurować ale oczywiści nie o konkurencje w tym chodzi ale systematyczne budowanie pozycji na świecie. Rankingi przyciągają do Opola naprawdę dobrych naukowców a zawsze szukamy utalentowanych ludzi – zauważa prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.
Ranking obszarów THE World University Rankings by Subject w kategorii Engineering wyróżnia uczelnie wiodące w następujących dyscyplinach: inżynieria ogólna, inżynieria elektryczna i elektroniczna, inżynieria mechaniczna i kosmiczna, inżynieria lądowa i inżynieria chemiczna.
Niedawno otrzymaliśmy wyniki rankingu THE World University Rankings, który ocenia uczelnie z całego świata pod kątem m.in. jakości prowadzenia badań oraz jakości kształcenia. Politechnika Opolska zajęła w nim 4. miejsce w klasyfikacji polskich uczelni technicznych.  Dla nas, ale także dla zagranicznych naukowców, oraz kandydatów na studia, międzynarodowe rankingi to przede wszystkim potwierdzenie naszych kompetencji i dowód na to, że nasza uczelnia ma dużo do zaproponowania, to także informacja do absolwentów szkół średnich, chcesz się rozwijać i pozyskać nową i istotną wiedzę to chodź na Politechnikę  – dodaje prof. Grzegorz Królczyk.

Zobacz także