Politechnika Opolska w gronie najbardziej wpływowych polskich uczelni

Nasza uczelnia została wyróżniona w dwóch kategoriach w najnowszej edycji Research Impact Leaders Awards. To inicjatywa wydawnictwa Elsevier, której celem jest wyróżnienie instytucji akademickich o największym, globalnym wpływie naukowym.

To już ósma edycja konkursu, którego celem jest wspomaganie badań oraz rozwoju naukowego. Research Impact Leaders Awards wyróżnia uczelnie i instytucje badawcze, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.
Warto podkreślić, że w każdej z sześciu kategorii nominowane są zaledwie trzy uczelnie z całego kraju. – Dla naszej uczelni to bardzo duże wyróżnienie. Zostaliśmy nominowani w kategorii Engineering and Technology oraz w kategorii University Alliances Research Impact Leaders Award 2024. W obu kategoriach były nominowane także Politechnika Śląska i Politechnika Gdańska – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który przypomina, że nasza uczelnia w konkursie została wyróżniona drugi rok z rzędu.

– Nominacje te potwierdzają wysoki poziom realizacji badan naukowych na Politechnice Opolskiej, bardzo wysoki poziom współpracy międzynarodowej, mam tutaj na myśli nasz udział w sojuszu Uniwersytetów Europejskich a także współpracę z naukowcami z różnych zakątków świata jak np. Indonezja, Chiny, Indie czy Turcja – dodaje prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju  Politechniki Opolskiej.

Tegoroczne nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), które odbyło się na Politechnice Śląskiej.
Konkurs to inicjatywa Elsevier, najbardziej prestiżowego wydawnictwa naukowego na świecie. To m. in. to wydawnictwo co roku organizuje zestawienie Top 2% najbardziej wpływowych badaczy w skali globu oraz jest właścicielem największej bazy publikacji naukowych Scopus.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Drzewo bez liści. W tle słońce

Odszedł dr inż. Andrzej Nowak

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dra inż. Andrzeja Nowaka, wieloletniego pracownika Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, adiunkta  w ówczesnej Katedrze Materiałoznawstwa i Technologii Bezwiórowych.

Czytaj więcej »

VII Konkurs Wiedzy o Polsce – finał pełen zaskoczeń

Czyste miasta, zamknięte sklepy w niedziele i… lektor w kinie – to tylko niektóre z „polskich niespodzianek”, które zaskoczyły uczestników siódmej edycji Konkursu Wiedzy o Polsce. Wydarzenie zgromadziło 30 studentów, z których ośmioro najlepszych zaprezentowało swoje refleksje w finale.

Czytaj więcej »

Budowanie mostów między uczelniami – EPiC 2025!

Czternasta edycja Erasmus Partnership Conference to okazja, by poznać inne europejskie uczelnie, dowiedzieć się więcej o ich ofercie dydaktycznej oraz tej związanej z wymianą akademicką. Wśród 18 gości konferencji są przedstawiciele uczelni z Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Turcji, Ukrainy i Niemiec.

Czytaj więcej »