Politechnika pozyskała kolejnego, ważnego partnera

Firma ETP Elektro, która od ponad 30 lat realizuje projekty we wszystkich zakątkach świata, rozpoczyna współpracę z naszą uczelnią. Na podpisanej we wtorek umowie o współpracy skorzystają przede wszystkim nasi studenci.

– Na Politechnice Opolskiej kładziemy duży nacisk na współpracę z przemysłem. Właśnie podpisaliśmy kolejną umowę o współpracy. Naszym partnerem została firma ETP Elektro, która ma bardzo duże doświadczenie w tworzeniu szaf elektrycznych, jest obecna na całym świecie. Chcemy z tego doświadczenia skorzystać – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
– Jesteśmy związani z regionem, mamy doświadczenie we współpracy ze szkołami średnimi, przyszedł czas na coś więcej. Liczymy na połączenie doświadczeń, praktyki, którą mamy z nauką. Wiemy, że na Politechnice Opolskiej pracują osoby z ciekawymi pomysłami, mają inne podejście do nauki. Studenci politechniki mają obycie z praktyką, chcielibyśmy to wzmocnić. 90% tego co robimy, to eksport, jesteśmy na całym świecie. Chcemy pokazać nowe trendy, technologie, które wchodzą na rynek – wylicza Tadeusz Pocałuń, prezes zarządu, który dodaje, że firma, która mieści się w Bierawie zatrudnia absolwentów naszej uczelni. – Liczę na to, że dzięki współpracy pozyskamy kolejnych, zdolnych inżynierów – mówi Tadeusz Pocałuń.

– Na współpracy skorzystają przede wszystkim nasi studenci. Zastosowania i pewne wytyczne w firmie będą ciekawe dla studentów nie tylko elektrotechniki, ale także automatyki, informatyki czy technologii energetyki odnawialnej – wylicza prof. Mirosław Szmajda, kierownik Katedry Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. – Po pierwszych rozmowach mamy już kilka tematów prac dyplomowych dla  studentów, rozmawialiśmy już o konkretnych tematach zarówno dla elektrotechników, automatyków, jak i informatyków. Po rozmowach widzę także temat na pracę doktorską, w kontekście doktoratów wdrożeniowych – relacjonuje prof. Mirosław Szmajda.

– To na pewno będzie bardzo wartościowe doświadczenie dla studentów – podkreśla Jacek Niezabitowski, kierownik działu serwisu technicznego w ETP Elektro, absolwent elektrotechniki naszej uczelni. – Bardzo dobrze wspominam czas studiów na Politechnice Opolskiej, dały mi bardzo dużo. Przede wszystkim część praktyczna, to, co mieliśmy na zajęciach w laboratoriach. Dużo z tego wykorzystuję pracy – mówi Jacek Niezabitowski.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Ponad 3000 osób chce studiować na naszej uczelni

W pierwszej turze rekrutacji na studia na Politechnice Opolskiej zgłosiło się ponad 3000 osób. Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się zarówno flagowe kierunki jak i nowości w ofercie studiów naszej uczelni. Wzrasta także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi.

Czytaj więcej »

Ważny punkt na etapie rekrutacji na studia

W jednym miejscu można nie tylko złożyć dokumenty związane z procesem rekrutacyjnym na studia, ale także poznać np. szczegóły zakwaterowania w akademiku czy możliwości finansowanego wsparcia studentów: Punkt Rekrutacyjny naszej uczelni działa do 25 lipca.

Czytaj więcej »