Ponad 750 uczestników piątej edycji Dni Logistyki

Przed nimi różnorodne warsztaty i wykłady: ponad 750 uczniów weźmie udział w Dniach Logistyki, które właśnie rozpoczęły się na naszej uczelni.

Jesteśmy z klasy logistycznej, słyszeliśmy, że na politechnice bardzo fajnie się studiuje, dlatego też tutaj przyjechaliśmy, żeby nie tylko wziąć udział w zajęciach, ale także poznać uczelnię – mówi Wiktoria Dębska, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. – Interesuje mnie wszystko związane z logistyką. Bardzo chciałabym poszerzyć swoją wiedzę. W szkole mamy dużo zajęć z logistyki, ale podczas takich wydarzeń możemy zobaczyć punkt widzenia innych ludzi – dodaje Aleksandra Pyka, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. – Fajnie przyjechać na uczelnię, żeby nie tylko wziąć udział w warsztatach, ale także poznać jak wyglądają zajęcia w szkole wyższej. Myślę, że taka wizyta może pomóc w wyborze uczelni – dodaje Jakub Piekacz, także uczeń z Lublińca.

W piątej edycji Dni Logistyki, które właśnie rozpoczęły się na naszej uczelni, weźmie udział ponad 750 uczniów z 19 szkół średnich z województwa opolskiego i dolnośląskiego. Zainteresowanie wydarzeniem wzrasta. Dla porównania: rok temu udział wzięło ponad 500 osób.
Przed uczestnikami trzy bardzo intensywne dni. Mam nadzieję, że młodzi ludzie, którzy zapisali się na warsztaty nie tylko poszerzą swoją wiedzę logistyczną w zakresie praktycznym, ale także poznają naszą uczelnię i jej ofertę dydaktyczną – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Na uczniów czekają warsztaty logistyczne, w tym np. magazynowe Lego, czyli projektowanie i programowanie wózka widłowego, zajęcia w laboratorium Luca Logistic Solutions, formowanie ładunków na paletach, gry logistyczne jak rekiny biznesu, kalambury logistycznewylicza dr inż. Małgorzata Dendera-Gruszka z Katedry Logistyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki,
organizatorka wydarzenia.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Językowy Klub Dyskusyjny łączy studentów

Za nami kolejny rok działalności Językowego Klubu Dyskusyjnego – przestrzeni, która jak żadna inna pomaga studentom z różnych zakątków świata się zaprzyjaźnić i zrozumieć siebie nawzajem. Uczestnikami tegorocznych spotkań byli przede wszystkim żacy z Europy Wschodniej i Libanu.

Czytaj więcej »

Mechanika i budowa maszyn w nowej odsłonie

Nacisk na nowoczesne techniki projektowania, wytwarzania i prototypowania jak np. druk 3D, zaawansowane metody symulacji i modelowania oraz znacząco zwiększona ilość zajęć praktycznych – to główne zmiany w programie studiów mechanika i budowa maszyn.

Czytaj więcej »