Vanessa Schwert, absolwentka zarządzania i inżynierii produkcji została laureatką ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową. Nagrodę przyznało Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją.
– Celem konkursu jest przede wszystkim dążenie do stałego podnoszenia jakości prac dyplomowych, pobudzanie inicjatyw do podejmowania prac badawczych przez absolwentów kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (ZIP) oraz promowanie rozwoju ich karier zawodowych – informuje prof. Katarzyna Hys, przewodnicząca opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, które przyznało nagrodę. Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany jest w całej Polsce przez 24 oddziały Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.
– Dyplom za I miejsce w ogólnopolskim konkursie to oznaka ciężkiej pracy, wysiłku. Wyróżnienie wiąże się także z gratyfikacją finansową – dodaje prof. Katarzyna Hys.
Vanessa Schwert, absolwentka zarządzania i inżynierii produkcji obroniła pracę inżynierską pt. „Zastosowanie wybranych narzędzi Lean Manufacturing w systemie produkcyjnym przedsiębiorstwa Da Gama”. Praca skupia się na identyfikacji problemów związanych z działem produkcyjnym przedsiębiorstwa, oraz na wskazaniu możliwych rozwiązań usprawniających system produkcyjny. – To ogromna radość dla promotora, który już na etapie pracy ze studentem widzi, jak bardzo ciekawa będzie to praca. Pani Vanessa Schwert współpracowała z firmą, gdzie przetestowała a następnie wdrożyła swoje rozwiązania. Teraz kontynuuje naukę na drugim stopniu studiów, na specjalności zarządzanie projektami, niedawno rozpoczęła staż w przedsiębiorstwie Somati, z którym kilka miesięcy temu politechnika podpisała umowę o współpracy – zauważa dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, promotor pracy, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.
– Pisanie pracy dyplomowej, przynajmniej na początku, nie jest łatwym zadaniem, dlatego bardzo dziękuję pani promotor za wsparcie. Staż w Somati zaczęłam od wdrażania ISO 9001 w firmie, ale doświadczenie zdobywam także na produkcji, gdzie wdrażam metodę 5S. Przekładam wiedzę na działanie – mówi Vanessa Schwert.
– Praca pani Vanessy, jak wszystkich studentów naszego wydziału ma charakter praktyczny. Stawiamy na aplikacyjną wartość prac dyplomowych, współpracę ze sferą biznesu. Cieszymy się, że właśnie ten aspekt został dostrzeżony i doceniony przez Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszej absolwentce i życzymy samych sukcesów – podkreśla dr inż. Dominika Jagoda-Sobalak, prodziekan ds. organizacyjnych Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.
– W moim odczuciu jest to także sukces wydziału, świadczący o wysokiej jakości kształcenia – dodaje dr Andrzej Metelski, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.