Prof. Munish Kumar Gupta laureatem ministerialnego stypendium

Tylko siedmiu naukowców z całego kraju zajmujących się inżynierią mechaniczną otrzymało stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców. W tym gronie jest prof. Munish Kumar Gupta z Wydziału Mechanicznego naszej uczelni.

W tegorocznej edycji wpłynęło ponad 1700 wniosków o przyznanie stypendium dla wybitnych, młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami. Jak informuje ministerstwo, ocena merytoryczna wniosków została dokonana przez zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców. Na tej podstawie Minister Nauki Dariusz Wieczorek przyznał stypendia 228 młodym naukowcom, w tym 32 doktorantom. Stypendia zostały przyznane na okres trzech lat, a ich miesięczna wysokość wynosi 5 390 zł.

Stypendia ministra otrzymali młodzi naukowcy reprezentujący 53 dyscypliny naukowe i artystyczne. W dyscyplinie inżyniera mechaniczna stypendium przyznano tylko siedmiu osobom. W tym gronie jest oczywiście reprezentant Politechniki Opolskiej: prof. Munish Kumar Gupta, który pracuje w Katedrze Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa Wydziału Mechanicznego.

-To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Pracuję na politechnice prawie trzy lata, wcześniej przez kilka lat współpracowałem z naukowcami z Politechniki Opolskiej, bardzo się tutaj rozwinąłem naukowo. Mam do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz merytoryczny zespół – wylicza prof. Munish Kumar Gupta.

-To kolejna wiadomość, która potwierdza, że badania naukowe, osiągnięcia w dyscyplinie inżynieria mechaniczna na Politechnice Opolskiej są na bardzo wysokim poziomie – podkreśla prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej, który przypomina, że w ostatniej edycji Listy Szanghajskiej, najważniejszego rankingu naukowego na świecie, Politechnika Opolska zajęła pierwsze miejsce w Polsce w obszarze inżynierii mechanicznej, natomiast w skali globalnej miejsce w przedziale 101 do 150 najlepszych uczelni świata. Do tej pory żadna polska uczelnia nie zajęła tak wysokiej pozycji na świecie.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Językowy Klub Dyskusyjny łączy studentów

Za nami kolejny rok działalności Językowego Klubu Dyskusyjnego – przestrzeni, która jak żadna inna pomaga studentom z różnych zakątków świata się zaprzyjaźnić i zrozumieć siebie nawzajem. Uczestnikami tegorocznych spotkań byli przede wszystkim żacy z Europy Wschodniej i Libanu.

Czytaj więcej »

Ważny punkt na etapie rekrutacji na studia

W jednym miejscu można nie tylko złożyć dokumenty związane z procesem rekrutacyjnym na studia, ale także poznać np. szczegóły zakwaterowania w akademiku czy możliwości finansowanego wsparcia studentów: Punkt Rekrutacyjny naszej uczelni działa do 25 lipca.

Czytaj więcej »