Prof. Stanisław Legutko otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Opolskiej

Profesor Stanisław Legutko z Politechniki Poznańskiej otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Opolskiej. Najważniejsze wyróżnienie akademickie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe profesora i jego nienaganną postawę.

Prof. Stanisław Legutko jest osobą wytrwale dążącą do wyznaczanych sobie celów, począwszy od konsekwentnego rozwoju wykształcenia, poprzez kształcenie kadry, aż po nowatorskie badania naukowe zwieńczone wieloma renomowanymi artykułami i monografiami. Współpracuje z wieloma uczelniami w Polsce i za granicą, przyczynia się do kształcenia kadry, rozwoju jednostek naukowo-badawczych i stałego unowocześniania polskiej nauki. Warto podkreślić, że profesor jest także niezwykle skromną osobą, o nienagannej postawie etycznej oraz o ogromnym autorytecie w środowisku akademickim – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który we wtorek, podczas obchodów święta uczelni wręczył tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Opolskiej prof. Stanisławowi Legutce.

Profesor pracuje na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej i jak sam podkreśla, od ponad 40 lat współpracuje z naszą uczelnią.
Zapytany o największą radość w pracy naukowej, odpowiada: Kiedyś jak zrobiłem ciekawe badania, opublikowałem te. Teraz największą satysfakcję daje mi to, że mogę komuś pomóc poprzez recenzje, ewentualnie jakieś porady, co robić, w jakim kierunku podążać. Mam duże doświadczenie, cieszy mnie to, że mogę innym to przekazać. – Dzisiaj odczuwam przede wszystkim wielką radość z otrzymania najważniejszego wyróżnienia akademickiego. Początkowo nieco się stresowałem w związku z poprowadzeniem wykładu („Na drodze do zrównoważonego zarządzania zasobami utrzymania ruchu maszyn w przedsiębiorstwie. Przemysł 5.0” – przyp. red.), ale ostatecznie stresowała się tylko moja żona, która jest silnym wsparciem w mojej karierze naukowej – podkreśla prof. Stanisław Legutko, który wspomina, że jego kariera naukowa zaczęła się od stypendium naukowego na studiach. – W wynikach naukowych bylem pierwszy, drugi na roku. Zostałem laureatem stypendium naukowego, co automatycznie wiązało się z tym, żeby przejść na asystenturę – wspomina.

Prof. Stanisław Legutko przede wszystkim jest autorytetem w świecie naukowym, ale jest to także człowiek, na którym można polegać, lojalny przyjaciel, który wielu osobom, także z naszej uczelni, pomógł w rozwoju. To wspaniała i kulturalna osoba. O przyznaniu tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Opolskiej zdecydowały nie tylko osiągnięcia naukowe, ale także postawa, zwłaszcza etyczna i wieloletnia przyjaźń z Politechniką Opolską – podkreśla prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.
Prof. Stanisław Legutko jest dziewiątą osobą, która otrzymała tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Opolskiej.

Prof. Stanisław Legutko otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Opolskiej, galeria zdjęć …

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także