Przystanek Nauka: O politechnice i satysfakcji z pracy w mundurze

Były policyjny komandos, a także absolwent naszej uczelni był gościem „Przystanku Nauka”, który odbył się we wtorek na naszej uczelni.

– Tematem mojego wykładu była przede wszystkim medycyna pola walki, ale nie tylko. Również mogłem się podzielić ze studentami i z gronem pedagogicznym moim dwudziestoletnim doświadczeniem służby w policji, a siedemnastoletnim doświadczeniem służby w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Opolu. Było mi bardzo miło, że zostałem zaproszony na ten wykład z uwagi na to, że przede wszystkim jestem absolwentem Politechniki Opolskiej, Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Bardzo było mi miło gościć tutaj u was, tym bardziej, że w 2004 roku obroniłem dyplom i po 20 latach mogłem z powrotem znaleźć się w murach mojej uczelni – mówi Marcin Dudek, który opowiadał studentom także o początku swojej drogi zawodowej, szkoleniach, wspominał akcje, w jakich uczestniczył a także okres studiów.
– Studia na Politechnice Opolskiej dały mi przede wszystkim merytoryczną znajomość podstaw fizjologii, anatomii. Jako paramedyk bojowy nie musiałem się już z tym zapoznawać na nowo, byłem do tego przygotowany już dzięki studiom – dodaje.

W trakcie wykładu studenci mogli zobaczyć także zdjęcia z pracy policyjnych komandosów oraz filmy instruktażowe z medycyny pola walki. Jeszcze długo po zakończeniu wykładu, grupa studentów dopytywała Marcina Dudka o interesujące ich kwestie. – Świetny gość bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję porozmawiać i posłuchać o pracy opolskich kontrterrorystów. Bardzo ciekawe były zajęcia, m.in. na temat pola walki. Pytania, jakie mogliśmy zadać na koniec i rzeczy, jakie mogliśmy się dowiedzieć – nieporównywalne jest to do normalnych zajęć. Bardzo się cieszę, że takie wykłady są organizowane – mówi Bartłomiej Kojder, student sportu i bezpieczeństwa.
Spotkanie na mnie wywarło ogromne wrażenie. Było widać, że osoba, która przeprowadzała wykład bardzo dużo czasu spędziła w tej jednostce i było czuć to doświadczenie. Mi najbardziej spodobała się pierwsza część wykładu, kiedy były zdjęcia i była mowa o medycynie pola walki, bo to mnie interesuje najbardziej, w tym też kierunku się rozwijam – dodaje Konrad Wątły, student sportu i bezpieczeństwa.
Przypomnijmy, „Przystanek Nauka” to cykliczne spotkania i wykłady dla studentów Politechniki Opolskiej, na które zapraszane są osoby reprezentujące różne branże,  środowiska, opowiadające o swoich doświadczeniach, drodze zawodowej, o tym, co osiągnęły. Kolejne już w grudniu.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Politechnika Opolska partnerem ważnego rankingu

Pracownicy i studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania od jedenastu lat tworzą zestawienie „Złota Setka Opolszczyzny”, publikowane na łamach Nowej Trybuny Opolskiej. W tegorocznej edycji opracowano trzy zestawienia: ,,Filary Opolskiej Gospodarki”, ,,Finansowe Tygrysy Opolskiej Gospodarki” oraz ,,Top Sto Opolskiego Biznesu”.

Czytaj więcej »

Wiceminister Andrzej Szeptycki z wizytą na Politechnice Opolskiej

– Sojusze Uniwersytetów Europejskich odegrają niebagatelną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu w życie inicjatywy europejskiego dyplomu. W tej chwili mamy ponad 60 sojuszy, polskie uczelnie są zaangażowane w około połowę z nich. Cieszę się, że w tym gronie jest Politechnika Opolska – zaznacza prof. Andrzej Szeptycki, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, który w poniedziałek odwiedził naszą uczelnię.

Czytaj więcej »