Punkt Rekrutacyjny czeka na kandydatów

Czerwona flaga z napisem "Rekrutacja" zaciągnieta na maszcie

W „Łączniku” działa Punkt Rekrutacyjny Politechniki Opolskiej. Kandydaci mogą w nim dopytać o szczegóły wybranego kierunku studiów lub o kwestie formalne.
Natomiast same dokumenty będą przyjmowane od 21 lipca.

Wybrałam automatykę i robotykę ponieważ lubię nauki ścisłe, praca z robotami jest bardzo ciekawa. W przyszłości chciałabym się zająć zastosowaniem robotyki w terapeutyce – mówi Paulina Czarnecka, która właśnie kończy pierwszy rok studiów. W tym czasie, działała także w kole naukowym oraz Samorządzie Studenckim Politechniki Opolskiej. – Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej uczelni. Na początku byłam nawet zaskoczona, że jest tutaj tyle możliwości, do tego fajna atmosfera, dużo nowych znajomości. W ofercie Politechniki Opolskiej jest dużo ciekawych kierunków studiów, każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Paulina Czarnecka.

Politechnika Opolska to właściwa uczelnia, warto tutaj studiować – mówi prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej, który dodaje, że oferta dydaktyczna uczelni dopasowana jest do potrzeb rynku pracy: krótko po skończeniu studiów niemal 90% absolwentów ma pracę lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej, a więcej niż 80% swoją pierwszą pracę podejmuje już w trakcie studiów.

Trzy kobiety i mężczyzna w holu, za nimi baner z napisem "Rekrutacja"

Uczelnia nie tylko dba o jakość kształcenia, ale także i o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie.
Studenci mogą rozwijać na politechnice zarówno swoje pasje naukowe jak i sportowe: to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.

O wszystko związane z procesem studiowania, interesującym kierunkiem, kwestiami formalnymi kandydaci mogą dopytywać w Punkcie Rekrutacyjnym, który mieści się w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16. Natomiast same dokumenty, w tym samym miejscu, będziemy przyjmować od 21 lipca – informuje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.
Punkt działa w dni powszednie w godz. 10-15.
Pierwsza tura rekrutacji na Politechnice Opolskiej trwa do 16 lipca.
Zainteresowanie jest dwa razy większe niż w zeszłym roku o tej porze – podkreśla dr Anida Stanik-Besler.

Ponadtrzydziestoosobowa grupa osób stoi przed budynkiem

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Ponad cztery tysiące kandydatów wybrało Politechnikę Opolską

Ponad cztery tysiące osób zgłosiło się na studia na Politechnice Opolskiej już w pierwszej turze rekrutacji. To wynik, który potwierdza rosnące zainteresowanie ofertą uczelni. Kandydatów przyciągają zarówno sprawdzone kierunki, jak i nowości odpowiadające na potrzeby rynku pracy, w tym AI w biznesie, sztuczna inteligencja oraz informatyka stosowana.

Czytaj więcej »

Jeszcze możesz dołączyć do studentów Politechniki Opolskiej. Trwa druga tura rekrutacji

Nie zdążyłeś złożyć dokumentów? A może dopiero teraz podjąłeś decyzję o wyborze studiów? Trwa druga tura rekrutacji na studia na Politechnikę Opolską. To kolejna szansa, by wybrać studia, podczas których zdobędziesz kompetencje poszukiwane przez pracodawców, zrealizujesz własne projekty i będziesz uczyć się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Czytaj więcej »