Rozpoczęły się zapisy na darmowe szkolenia i warsztaty z praktykami

Od content i wideomarketingu, przez CNC, mikrosterowniki, SEO, Angular i Mainframe aż po budowanie frontendu od podstaw, zwłaszcza pod kątem wymagań dot. dostępności. To tylko kilka z tematów warsztatów planowanych na listopadową edycję BazaRu – Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej. Jak zawsze BazaR realizujemy przy ogromnym wsparciu firm i instytucji, które chcą dzielić się wiedzą i planują zatrudnienie naszych studentów i absolwentów.

W najnowszej edycji Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej na uczestników czekają zagadnień technicznych oraz te, które pomogą kształtować umiejętności miękkie.    

– Szkolenia techniczne przemieszamy z propozycjami wspierającymi umiejętności miękkie, m.in. autoprezentację i komunikację z zespołem. Studenci bardzo mocno zabiegali o szkolenia z obszaru szeroko pojętej rekrutacji. Pojawią się więc tematy od przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych w różnych branżach, przez szkolenie biura karier dotyczące tworzenia dokumentów aplikacyjnych „z pazurem” aż po profile na LinkedIn oraz CV i list motywacyjny w języku angielskim – wylicza Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier.

Ewelina Nowak, mentor kariery w Akademickim Biurze Karierzaznacza, że certyfikaty i zaświadczenia z takich szkoleń mogą zwiększyć szanse na wymarzone zatrudnienie. To doskonałe uzupełnienie CV, także tego przygotowywanego przez osoby z niewielkim doświadczeniem zawodowym – podsumowuje. – Przy zapisach nie obowiązują limity, można zapisać się na każde szkolenie. Warsztaty są darmowe, wszystkie prowadzone będą przez praktyków z biznesu, wszystkie zorganizujemy blisko naszych studentów lub w wygodnej wersji online. Większość propozycji, zgodnie z sugestiami studentów, zaplanowano na popołudnia – dodaje Ewelina Nowak.

W tym roku BazaR organizowany jest wspólnie z:  Centrum Wsparcia Psychologicznego PO ; CG2; Convista ; Google Firmy jutra; Findli; Igi Media Sp. z o.o.; Kyndryl; Mindloop; PROPOINT S.A.; PSG Polska Spółka Gazownictwa; Rockwell Automation; Wydziałem Mechanicznym; Volvo Group Digital & IT Wrocław. Link do zapisów dostępny na stronie Akademickiego Biura Karier.

Zobacz także