Słuchacze jubileuszowej edycji Akademii Młodych Serc odebrali dyplomy

– Żyjemy w czasach szybkich zmian, trzeba poszerzać swoją wiedzę na różne tematy. Musimy nadążać, żeby czuć się dobrze. To nie tylko pogłębianie wiedzy, ale także integracja, poznawanie nowych osób – podkreślają uczestnicy Akademii Młodych Serc, którzy w czwartek odebrali dyplomy ukończenia jubileuszowej, dziesiątej edycji. Wzięło w niej udział ponad 120 osób.

– Właśnie wręczyłam dyplomy słuchaczom jubileuszowej, dziesiątej edycji Akademii Młodych Serc. Bardzo się cieszę, że co roku coraz więcej osób zapisuje się na zajęcia, wielu słuchaczy jest z nami od początku, od pierwszego wykładu. Dla nas to przede wszystkim jasny sygnał, że takie zajęcia są potrzebne, że odpowiadamy na potrzeby opolan – informuje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej, która zanim wręczyła słuchaczom dyplomy, wygłosiła wykład pt. „Świat jaki jest, każdy widzi”. – To bardzo wymagająca publiczność, bardzo zaangażowani, pożądający wiedzy studenci – podkreśla.

– Moi koledzy czasem żartują, że oni studia skończyli szybciej, a ja na zajęcia chodzę już dziesięć lat. Każda edycja akademii jest inna, tematyka jest różnorodna, ale za każdym razem trafia do seniorów – podkreśla Marian Taborek, jeden ze słuchaczy. – Dziesiąty rok już uczestniczę w wykładach w ramach Akademii Młodych Serc. Jest po prostu przepięknie. Cudowni ludzie, nowe znajomości, każdy wykład jest rewelacyjny. Jestem praktycznie na każdym wykładzie – mówi Ala Samecka. – Zawsze byłam osobą bardzo aktywną, po przejściu na emeryturę czułam potrzebę integracji z ludźmi, aktywizacji. Żyjemy w czasach szybkich zmian, trzeba poszerzać swoją wiedzę na różne tematy. Musimy nadążać, żeby czuć się dobrze. To nie tylko pogłębianie wiedzy, ale także integracja, poznawanie nowych osób. Wykłady są przygotowane fantastycznie, różne dziedziny, różni wykładowcy, ale z każdego spotkania, nawet o trudnej tematyce coś wyniosę. Nawet z tematów, które kiedyś mnie nie interesowały – relacjonuje Wiesława Szpala, która również uczestniczy w zajęciach od początku akademii.

Słuchacze jubileuszowej edycji Akademii Młodych Serc odebrali dyplomy, galeria zdjęć …

Po raz pierwszy dyplom ukończenia Akademii Młodych Serc Politechniki Opolskiej odebrała Jolanta Świstak. – Żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o tych zajęciach. Namówiła mnie koleżanka. Jestem bardzo zadowolona. Ciekawe wykłady, poszerzające światopogląd, stymulujące mózg – wylicza Jolanta Świstak. Natomiast Zygmunt Przesmycki wspomina, że na udział w zajęciach namówiła go żona. – Nie zamierzam rezygnować. Z wykształcenia jestem elektronikiem. Pewnego razu były zajęcia z obsługi laptopa. Mimo że codziennie miałem z tym urządzeniem do czynienia, to jeszcze nauczyłem się czegoś nowego – zauważa Zygmunt Przesmycki.

– Tematyka zajęć była bardzo różnorodna, od tematów związanych z turystyką, zdrowiem, filozofią, psychologią, sztuką, sportem. Ponieważ byłą to jubileuszowa edycja, wykłady prowadzili także rektorzy: prof. Marcin Lorenc mówił o przywództwie w czasach kryzysu, prof. Tomasz Boczar tłumaczył ,dlaczego ropa jest droga, a ostatnim wykładem była prelekcja dr Anidy Stanik-Besler o odległych miejscach na świecie, które zwiedziła – wylicza Kamil Kalinowski, organizator Akademii Młodych Serc.

W jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 120 osób. Za każdym razem na wykładach dopisywała wysoka frekwencja. Wykłady odbywały się nie tylko w Opolu, ale także w Suchym Borze.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Mechanika i budowa maszyn w nowej odsłonie

Nacisk na nowoczesne techniki projektowania, wytwarzania i prototypowania jak np. druk 3D, zaawansowane metody symulacji i modelowania oraz znacząco zwiększona ilość zajęć praktycznych – to główne zmiany w programie studiów mechanika i budowa maszyn.

Czytaj więcej »