Studiuj na Politechnice Opolskiej

Trwa rekrutacja na studia na Politechnice Opolskiej. W ofercie jest kilka nowych i ulepszonych kierunków studiów. Każdy z nich, tak jak pozostałe propozycje naszej uczelni, to odpowiedź na potrzeby rynku pracy i gwarancja dobrego zatrudnienia. Natomiast najważniejsze, światowe rankingi jednoznacznie wskazują, że dyplom Politechniki Opolskiej nie odbiega od dyplomu uczelni z zachodu Europy czy amerykańskiej.

Komunikacja wizerunkowa, trener aktywności fizycznej i zdrowia – to nowości w ofercie studiów na Politechnice Opolskiej. Co roku ulepszamy także programy poszczególnych kierunków studiów, tym razem w nowej, jeszcze lepszej odsłonie są: ekonomia i finanse, turystyka oraz turystyka zagraniczna.
Co roku uruchamiamy nowe kierunki studiów, które powstają w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy, w reakcji na zmieniającą się rzeczywistość. Zależy nam, żeby nasi studenci otrzymali wiedzę i nabyli kompetencji, które zagwarantują im sukces w życiu zawodowym – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który podkreśla, że co roku każdy z nowych kierunków studiów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów. – Tak było rok temu w przypadku dietetyki i jakości żywności, analityki danych w biznesie czy sportu i bezpieczeństwa, na który zgłaszali się kandydaci z całej Polski – mówi prof. Marcin Lorenc.

Dyplom Politechniki Opolskiej nie odbiega od dyplomu uczelni z zachodu Europy czy amerykańskiej. Udowadniają to najważniejsze światowe rankingi jak prestiżowa Lista Szanghajska – największy ranking świata, który ocenia ok. 20 tysięcy uczelni. Sam fakt zakwalifikowania się na listę rankingową jest marzeniem każdej uczelni. Politechnika Opolska nie dość, że jako pierwsza i jedyna uczelnia w regionie została ujęta w elitarnym zestawieniu, to zajęła pierwsze miejsce w Polsce w obszarze inżynierii mechanicznej, natomiast w skali globalnej zajmuje miejsce w przedziale 101 do 150 najlepszych uczelni świata. Do tej pory żadna polska uczelnia nie zajęła tak wysokiej pozycji na świecie. W obszarze inżynierii mechanicznej oprócz naszej uczelni, na Liście Szanghajskiej zakwalifikowano jeszcze tylko trzy polskie szkoły wyższe. To Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska i Politechnika Wrocławska. – W zestawieniu żadna uczelnia z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Węgier, Czech, Izraela, Austrii, Finlandii, Indii, Irlandii czy Brazylii nie została tak wysoko oceniona jak Politechnika Opolska, wyprzedziliśmy nawet Oksford – dodaje prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej. Na Liście Szanghajskiej zakwalifikowano także tylko trzy polskie uczelnie prowadzące badania w obszarze sportu. Jedną z nich jest właśnie Politechnika Opolska.

Ale to nie wszystko. Na Politechnice Opolskiej działają prężnie koła naukowe, które pozwalają rozwijać pasje, na uczelni można rozwijać się także poprzez sport – to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.
Na Politechnice Opolskiej to studenci są najważniejsi. Stąd też uczelnia – biorąc pod uwagę spore wydatki związane z utrzymaniem – systematycznie podnosi stawki stypendiów. Obecnie są jednymi z największych w kraju, np. stypendium socjalne wynosi od 1750 do 1900 zł, stypendium rektora w zależności od kategorii od 650 do 1050 zł. Konkurencyjne są także opłaty za miejsce w akademicku, które wynoszą od 500 zł do 800 zł za miejsce w pokoju dwuosobowym i od 640 do 1100 zł za pokój jednoosobowy.

Szczegółowa lista kierunków, więcej informacji dostępne na stronie https://rekrutacja.po.edu.pl

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także