Sukces drugiej edycji programu Mentor Mix

Prorektor ds współpracy podaje dłoń mężczyźnie w garniturze

Za nimi pół roku szkoleń i pracy pod okiem ludzi sukcesu: 12 studentów właśnie odebrało dyplomy ukończenia drugiej edycji programu „Mentor Mix”.

– Druga edycja programu Mentor Mix cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych studentów. Po pierwszych rozmowach z osobami, które zakończyły program, wiemy, że to była bardzo udana edycja. Praca z mentorem plus szkolenie zawodowe sprawiają, że studenci czują się lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. W gronie mentorów mieliśmy także nowe osoby, wszyscy podkreślają, że wartościowe dla nich wydarzenie, dużo się nauczyli od naszych studentów – informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.
Do programu zgłosiło się ponad 20 studentów, zakwalifikowano 12, którzy współpracowali z ośmioma mentorami. – Studenci skorzystali także z wieli szkoleń. Oczywiście największą wartością programu jest sam proces mentoringowy, czyli spotkanie 1:1 z mentorem. Spotkania motywujące, uczące, inspirujące do dalszych działań odbywały się przez pół roku, ale już mamy sygnały, że będą kontynuowane – podkreśla Ewelina Nowak, Akademickie Biuro Karier, która zajmowała się programem mentoringowym.

W gronie mentorów byli przedstawiciele różnych branż, jak Małgorzata Adamska, współwłaścicielka marki Biotika oraz Biotica concept, Andrzej Lepich, prezes zarządu CEO w Alu-Pro Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu CEO w Fenzi Polska, Łukasz Kwiatkowski, kierownikiem laboratorium w firmie BETARD, Henryk Gajda, kierownik oddziału polskiego Grupy Camozzi Automation.
Po raz pierwszy w roli mentora wystąpił Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, Paula Pszenica, wiceprezes zarządu w Narzędziownia Pszenica Sp. z o.o oraz Agnieszka Żurakowska, manager hotelu Dębowe Wzgórze, dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. – Czuję dumę. Widziałam rozwój studentki, z którą współpracowałam, otworzyła się na wiele spraw, które były dla niej trudne. Moja mentee podjęła pracę w trakcie programu, to było dla niej ciekawe doświadczenie, zderzenie z nową rzeczywistością, ale także konfrontacja z moimi doświadczeniami. Miałam okazję poznać sposób myślenia młodych osób, z programu czerpią dwie strony  – relacjonuje Agnieszka Żurakowska.

– Chciałam spróbować czegoś nowego, do tej pory miałam do czynienia tylko z mentoringiem biznesowym, byłam ciekawa jak ten proces będzie wyglądał zupełnie z innej strony.
Błażej jest niesamowitym podopiecznym, to osoba bardzo ambitna, wszechstronna. To była dla mnie sama przyjemność – podkreśla Paula Pszenica, której podopiecznym był Błażej Heik, student mechaniki i budowy maszyn. – Do udziału w programie zachęciły mnie możliwości, jakie on daje. Pani Paula Pszenica zarządza Narzędziownią, która w dość dużym stopniu jest powiązana z inżynierią mechaniczną, czyli tym, czym ja się zajmuję. To mentor z bardzo dużym doświadczeniem, wyrozumiały, cierpliwy. Poszerzyłem kompetencje techniczne, spotkałem się ze specjalistami w firmie, poznałem czym się zajmują, z jakimi problemami muszą się zmierzyć, poznałem trendy w technice. Głównie zależało mi na rozwoju kompetencji miękkich, poznałem swoje ukryte talenty, które będą przydatne w pracy w zespole, poznałem swoje mocne i słabe strony. Dowiedziałem się także, że to co ja spostrzegam jako słabą stronę, w pewnych sytuacjach może być właśnie moją mocną stroną – relacjonuje Błażej Heik.

Galeria zdjęć, z drugiej edycja programu Mentor Mix

Natomiast Oskar Gradzik, student informatyki, współpracował z Andrzejem Lepichem. – To bardzo fajne doświadczenie. Zdecydowałem się z ciekawości. Moi przyjaciele brali udział w pierwszej edycji, bardzo zachwalali, więc postanowiłem spróbować swoich sił. Ta współpraca od samego początku układała się bardzo dobrze, wyniosłem bardzo dużo, także wiedzy z samego zarządzania, co przyda mi się już teraz, ponieważ jestem przewodniczącym koła naukowego – mówi Oskar Gradzik.
W  środę każdy z uczestników drugiej edycji programu odebrał dyplom, zarówno studenci jak i mentorzy otrzymali statuetkę zaprojektowaną przez Konstancję Lis i Kamila Kamińskiego, absolwentów wzornictwa przemysłowego na naszej uczelni. Warto podkreślić, że taki program mentoringowy prowadzą tylko 23 polskie uczelnie.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także