
Medale SEP za wkład w rozwój wyjątkowej pracowni
Prof. Jerzy Skubis, prof. Marcin Lorenc, prof. Tomasz Boczar otrzymali medal 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wyróżnienie zostało przyznane w podziękowaniu za wkład naukowców na rzecz

Prof. Jerzy Skubis, prof. Marcin Lorenc, prof. Tomasz Boczar otrzymali medal 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wyróżnienie zostało przyznane w podziękowaniu za wkład naukowców na rzecz

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Medalem Politechniki Opolskiej wyróżniono: Adrian Czubak Wojewoda Opolski. Od początku pełnienia swoich obowiązków, czyli od 2015 r. jest stałym

Prąd trójfazowy, jeden z pierwszych tramwajów elektrycznych w Europie czy rozwój elektroencefalografii to osiągnięcia, których świat nie znałby, gdyby nie wkład polskich elektryków. Należne (nomen

W dniu 23 stycznia 2017 roku w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się podniosła uroczystość, kończąca – trwające przez okrągły rok – obchody 55-lecia Polskiego
Z cyklu ,,Pół stulecia – setki wspomnień” Pracę rozpocząłem w 1955 r. w Katedrze Maszyn Elektrycznych Politechniki Śląskiej. Była to świetnie zorganizowana katedra z dużym,

Jednym z celów statutowych Stowarzyszenia Elektryków Polskich jest uchronienie od zapomnienia, przypominanie i duma z dokonań polskich pionierów elektryki. Te cele przyświecają członkowi SEP profesorowi

Wszystkich pasjonatów elektryki, i nie tylko, Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej zaprasza na wyjątkową okazję poznania początków elektrotechnicznego szkolnictwa wyższego. Będzie nią spotkanie z prof. Jerzym

Z radością informujemy, że laureatem tegorocznej, prestiżowej nagrody przyznawanej przez marszałka województwa opolskiego za wybitne prace i osiągnięcia naukowe został wieloletni wykładowca Wydziału Elektrotechniki, Automatyki

Profesor Politechniki Opolskiej, znawca i popularyzator historii elektrotechniki – Jerzy Hickiewicz wygłosi wykład w ramach „Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej” Polskiej Akademii Umiejętności. Spotkanie z profesorem odbędzie się

W ostatnich dniach czerwca, w Gdańsku, odbyła się konferencja poświęcona dziejom jednej z najważniejszych dziedzin współczesnej techniki. Aula ponadstuletniej politechniki zgromadziła blisko setkę naukowców, praktyków