„To bardzo ważne wydarzenie”. Dni Otwarte na naszej uczelni przyciągnęły prawdziwe tłumy

Kobieta przemawia w auli do zgromadzonych, siedzących przed nią kilkudziesięciu osób. W tle wyświetlona plansza, zachęcająca do współpracy z firmami w ramach praktyk.

– To przede wszystkim okazja do zobaczenia jak uczelnia wygląda od środka, odwiedzenia laboratoriów, sal wykładowych a także szansa inspiracji: nie każdy z nas już wie, co chce w życiu robić – podkreślają uczniowie, którzy podczas Dni Otwartych odwiedzili Politechnikę Opolską.

13 i 14 marca w ramach Dni Otwartych Politechnikę Opolską odwiedzili uczniowie szkół średnich z całego województwa i nie tylko. W sumie, na warsztaty, zajęcia w laboratoriach i wykłady zapisało się ponad 500 osób. – Mieli okazję poznać uczelnię, która się rozwija, ma coraz lepsze zaplecze dydaktyczne, która oferuje również dodatkowe możliwości rozwoju jak np. udział w programie Erasmus+, współpraca z pracodawcami, działalność w kołach naukowych czy też w różnego rodzaju aktywnościach sportowych – informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.
Jako młodzi ludzie nie wiemy jeszcze jaką drogę wybrać, co chcemy robić. Takie wydarzenie to szansa, która może nam pomóc się ukierunkować – zauważa Kinga Garbowska, uczennica Zespołu Szkół w Wołczynie. – Myślę o wyborze studiów, przeglądam różne oferty. Dni Otwarte to bardzo dobry pomysł ponieważ można sobie zerknąć jak uczelnia funkcjonuje, wygląda od środka – mówi Natalia Chojnacka, uczennica z Kluczborka. – Nie sprecyzowałem jeszcze kierunku studiów, ale Politechnika Opolska mnie interesuje. Dla mnie Dni Otwarte to przede wszystkim okazja do zobaczenia jak to wszystko wygląda od środka – stwierdza Igor Nowak.

Uczniowie przyznają, że duże wrażenie zrobiły na nich zajęcia w laboratoriach na poszczególnych wydziałach jak niedawno otwarte laboratorium OZE na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. – Uczyliśmy się o źródłach energii odnawialnej, to były bardzo ciekawe zajęcia – mówi  Maksymilian Żurawski, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych z Opola. – Laboratorium jest ciekawe, są tutaj skomplikowane układy – dodaje Rafał Walerus z tej samej szkoły.
Dni Otwarte to także zajęcia praktyczne jak np. wykorzystanie gipsowania w fizjoterapii. – To było nietypowe doświadczenie. Gipsowaliśmy sobie nawzajem kończyny dolne, pierwszy raz robiliśmy coś takiego – relacjonuje Patrycja Zając, uczennica VI LO z Opola, która dodaje, że sporo jej koleżanek i kolegów ze szkoły planuje studiować właśnie fizjoterapię na Politechnice Opolskiej.
Warsztaty były bardzo ciekawe, wszyscy są bardzo mili, pomocni. Mam nadzieję, że dostanę się tutaj na studia na wychowanie fizyczne – mówi Dimitrij Haluszko, uczeń VI LO z Opola.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Anatomia przyszłości na Politechnice Opolskiej. Studenci uczą się na technologii wykorzystywanej przez najlepsze uczelnie świata

Wirtualna rzeczywistość wkracza do sal dydaktycznych Politechniki Opolskiej. Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii dołączył do elitarnego grona uczelni na świecie, które wykorzystują aplikację Complete Anatomy. To nowoczesne narzędzie 3D nie tylko zmienia sposób nauczania anatomii, ale także obrazuje skomplikowane zabiegi chirurgiczne. 

Czytaj więcej »