„To dopiero początek”. Inżynierowie odebrali dyplomy

Ponad 70 osób odebrało w sobotę dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu inżyniera na Politechnice Opolskiej. Większość z nich już kontynuuje naukę na studiach magisterskich na naszej uczelni. Świeżo upieczeni inżynierowie podkreślają także, że oprócz programu studiów, Politechnika Opolska oferuje cały wachlarz możliwości rozwoju.

Na początku wybrałem elektrotechnikę głównie ze względu na uprawnienia do projektowania instalacji elektrycznych. Jednak na studiach prowadzący pokazali mi całe spektrum możliwości po tym kierunku. Zdecydowałem się na studia magisterskie w celu zwiększenia możliwości uprawnień – mówi inż. Wojciech Wojnar, który jest także przewodniczącym Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej. – Studia to nie tylko nauka, można działać w samorządzie studenckim co daje niesamowite możliwości rozwinięcia swoich kompetencji – podkreśla. Z kolei inż. Aleksandra Czyżewska wybierając kierunek studiów kierowała się jego atrakcyjnością na rynku pracy. – Tak padło na logistykę. Teraz studiuję na drugim stopniu zarządzanie i inżynierię produkcji ponieważ chcę się rozwijać, chcę zdobyć tytuł magistra. W trakcie studiów brałam udział w kole naukowym „Mentor”, zajmowałam się relacjami międzynarodowymi, czyli opiekowałam się studentami zza granicy, sama także wzięłam udział w programie Erasmus – wylicza inż. Aleksandra Czyżewska, która obroniła dyplom z wyróżnieniem. – Wyniosłam ze studiów dużo technicznej wiedzy, teraz po obronie tytułu mam poczucie, że coś wiem, że wykorzystam tę wiedzę w pracy. Poznałam super ludzi, świetnie się czułam na studiach. Kontynuuję naukę na drugim stopniu ze względu na to, że lubię się uczyć i rozwijać, zależy mi na tytule magistra – podkreśla inż. Aleksandra Podróżna, absolwentka budownictwa.
Pierwszy stopień to dopiero początek – mówi inż. Radosław Kucharz, absolwent automatyki i robotyki. – Wybrałem ten kierunek ze względu na zainteresowanie różnymi dziedzinami jak automatyka, elektronika, systemy wbudowane. Studia umożliwiły mi zgłębianie powyższych dziedzin. Studia, to nie wszystko, jestem przewodniczącym koła naukowego Mikroprocek, na którym m.in. tworzymy łazika marsjańskiego na międzynarodowe zawody, miałem zaszczyt być przewodniczącym Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej. Teraz studiuję elektrotechnikę na drugim stopniu i dodatkowo informatykę. Ta decyzja wynika z ciekawości otaczającego nas świata, chęci zgłębiania nowych technologii oraz dalszego uczestniczenia w życiu akademickim. Wszystko przede mną – podkreśla inż. Radosław Kucharz.

Galeria zdjęć z uroczystości …

Wśród świeżo upieczonych absolwentów nie brakuje i takich, którzy już pracują w zawodzie jak inż. Luiza Staś, absolwentka wzornictwa przemysłowego. – Studia dały mi dużo wiedzy, także wiedzy praktycznej. Dużo mieliśmy wyjazdów do rożnych zakładów. Dostałam się także na kurs Italian design experience w ramach programu Erasmus, gdzie dużo się dowiedziałam, poznałam włoski design. Pracuję w zawodzie jako projektant graficzny – relacjonuje inż. Luiza Staś, która obroniła dyplom z wyróżnieniem.
W sobotniej uroczystości, która odbyła się w auli budynku „Łącznik” wzięło udział ponad 70 osób z blisko 300, które w ostatnich tygodniach obroniły tytuł inżyniera na Politechnice Opolskiej. – Uroczystość wręczenia dyplomów inżynierskich to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu świata akademickiego. Bardzo cieszy fakt, że większość naszych dyplomantów już rozpoczęła studia na drugim stopniu, czyli studia magisterskie. Warto podkreślić, że nasi absolwenci studiów inżynierskich aktywnie uczestniczyli w kołach naukowych, samorządzie studenckim, Akademickim Związku Sportowym i różnych konkursach. Jestem przekonany, że dobrze wykorzystają te doświadczenia w przyszłości – podsumowuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Ponad 3000 osób chce studiować na naszej uczelni

W pierwszej turze rekrutacji na studia na Politechnice Opolskiej zgłosiło się ponad 3000 osób. Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się zarówno flagowe kierunki jak i nowości w ofercie studiów naszej uczelni. Wzrasta także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi.

Czytaj więcej »