Trzecie miejsce w Polsce w prestiżowym zestawieniu THE

Grafika ilustracyjna z logo "Times Higher Education World University Rankings". Logo składa się z trzech poziomych pasków w różnych kolorach: czerwonym z napisem "TIMES", różowym z napisem "HIGHER", niebieskim z napisem "EDUCATION", a pionowo po prawej stronie znajdują się napisy "WORLD UNIVERSITY RANKINGS" w kolorach czerwonym, fioletowym i niebieskim. W tle widać skomplikowane urządzenia techniczne lub przemysłowe.

18 polskich szkół wyższych zakwalifikowano do zestawienia THE World University Rankings by Subject 2025 w kategorii inżynieria. Nasza uczelnia kolejny raz została ujęta w rankingu, na dodatek zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji polskich ośrodków.

W tegorocznym rankingu przeanalizowano osiągnięcia blisko 1490 uczelni z 97 krajów. Jak podkreślają twórcy rankingu, zestawienie opiera się na tych samych rygorystycznych wskaźnikach, jak w rankingu Times Higher Education World University Rankings 2025 oceniającym całość uczelni.

– Mowa o dokładnie 18 wskaźnikach jak np. współpraca z przemysłem, jakość badań naukowych, jakość nauczania, współpraca międzynarodowa. Na tej podstawie zaklasyfikowano do najnowszej edycji rankingu w kategorii inżynieria tylko 18 polskich uczelni. Nasza politechnika trzeci raz została ujęta w rankingu, zajmuje wysokie, trzecie miejsce w kraju. Pierwsze miejsca zajęła AGH, drugie Politechnika Gdańska. Należy zwrócić uwagę, że te trzy uczelnie są w przedziale 801-1000 najlepszych uczelni świata. To bardzo duży powód do dumy, ponieważ konkurencja jest bardzo duża. Dla nas to także kolejne potwierdzenie, że Politechnika Opolska kształci i prowadzi badania naukowe na światowym poziomie – komentuje prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.
Przypomnijmy, że w zestawieniu Times Higher Education World University Rankings 2025, czyli oceniającym całą uczelnię, nasza politechnika również zajęła trzecie miejsce w Polsce na 40 zaklasyfikowanych szkół wyższych. W skali światowej Politechnika Opolska utrzymała swoją pozycję sprzed roku w przedziale 1201-1500 obok tak dużych ośrodków jak Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Wrocławski.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Drzewo bez liści. W tle słońce

Odszedł dr inż. Andrzej Nowak

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dra inż. Andrzeja Nowaka, wieloletniego pracownika Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, adiunkta  w ówczesnej Katedrze Materiałoznawstwa i Technologii Bezwiórowych.

Czytaj więcej »

Ważna, międzynarodowa konferencja o rzemiośle. Po raz pierwszy w Polsce!

Na dwa dni aula Politechniki Opolskiej w „Łączniku” stała się przestrzenią wymiany myśli, inspiracji i doświadczeń, łącząc tradycję z nowoczesnością pod hasłem „Heritage, Innovation, Resilience, Business”. To także II Międzynarodowa Konferencja KreativEU – inicjatywy wspierającej współpracę europejskich uczelni na rzecz kultury, przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej »