Ważny punkt na etapie rekrutacji na studia

W jednym miejscu można nie tylko złożyć dokumenty związane z procesem rekrutacyjnym na studia, ale także poznać np. szczegóły zakwaterowania w akademiku czy możliwości finansowanego wsparcia studentów: Punkt Rekrutacyjny naszej uczelni działa do 25 lipca.

– W odróżnieniu od innych uczelni, kandydaci na studia na Politechnice Opolskiej, niezależnie od wybranego kierunku, przychodzą w jedno miejsce i tutaj składają dokumenty rekrutacyjne. To także okazja do porozmawiania o szczegółach wybranego przez siebie kierunku studiów, nierzadko na tej podstawie młodzi ludzie podejmują decyzję o dalszym kształceniu – informuje dr inż. Joanna Kolańska-Płuska, pełnomocnik rektora Politechniki Opolskiej ds. rekrutacji.
– Oferta politechniki jest różnorodna i maturzyści mają w czym wybierać. W tym roku otworzyliśmy dwa nowe kierunki studiów: trener aktywności fizycznej i zdrowia oraz komunikację wizerunkową, rok temu była to dietetyka i jakość żywności oraz analityka danych w biznesie, wcześniej sport i bezpieczeństwo, które w kompleksowy sposób przygotowuje do pracy w elitarnych jednostkach wojska i policji. Różnorodną ofertę naszej uczelni łączy przede wszystkim gwarancja pracy zgodnej z wykształceniem – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który dodaje, że uczelnia w odpowiedzi na potrzeby zmian, biznesu, ale także oczekiwań samych studentów usprawnia już działające kierunki studiów jak np. ekonomię i finanse, energetykę i inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn czy turystykę.

– Wiemy, że kandydaci na studia zwracają uwagę na obecność uczelni w rankingach dlatego chciałbym podkreślić, że zarówno w krajowych jak i międzynarodowych zestawieniach Politechnika Opolska co roku polepsza swoją pozycję. O 330 miejsc w rankingu światowym w ciągu zaledwie 12 miesięcy awansowaliśmy w zestawieniu U.S. News Best Global Universities Subject Ranking dotyczącym inżynierii, do którego zaklasyfikowano zaledwie 12 polskich uczelni. Politechnika Opolska nie tylko wysoko awansowała w skali światowej, ale także poprawiła swoją krajową pozycję: z dziewiątego na czwarte miejsce – wylicza prof. Marcin Lorenc, który dodaje, że w najważniejszym światowym rankingu naukowym jakim jest Lista Szanghajska z obszaru Mechanical Engineering osiągnęliśmy pierwsze miejsce w Polsce i znajdujemy się w przedziale pomiędzy 101 a 150 wśród wszystkich najlepszych uczelni świata. W obszarze Instruments Science & Technology politechnika należy do 300 najlepszych uczelni. Jesteśmy w trójce najlepszych uczelni sportowych w Polsce i wśród 300 najlepszych uczelni świata wg Global Ranking of Sport Science Schools and Departments – sportowej Listy Szanghajskiej. – Czasy wyjazdów z Opola za dobrym dyplomem minęły – przekonuje prof. Marcin Lorenc.

Wizyta w punkcie to także możliwość poznania szczegółów zakwaterowania w akademiku (stawki są konkurencyjne w porównaniu do wynajmu pokojów na rynku prywatnym i wynoszą od 500 zł do 800 zł za miejsce w pokoju dwuosobowym i od 640 do 1100 zł za pokój jednoosobowy) czy wysokości wsparcia finansowego o jakie może ubiegać się student: np. stypendium socjalne wynosi od 1750 do 1900 zł, stypendium rektora w zależności od kategorii od 650 do 1050 zł.
Punkt Rekrutacyjny mieści się w holu budynku „Łącznik” przy ul. Mikołajczyka 16. Czynny jest codziennie, w godz.9-14. Do 25 lipca kandydaci mają  czas na złożenie w nim dokumentów rekrutacyjnych. Tego samego dnia zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji.

Szczegółowa lista kierunków, więcej informacji dostępne na stronie https://rekrutacja.po.edu.pl

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także