Interdyscyplinarny Areopag

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza Szanownych Pracowników opolskich uczelni na spotkanie w ramach drugiej edycji INTERDYSCYPLINARNEGO AREOPAGU:

-(Nie)oczywiste meandry ewolucji – o roli chemii w komunikacji pomiędzy organizmami

(prof. dr hab. Jacek Lipok – Prorektor UO / Wydział Chemii)

– Grzech pierworodny w kontekście ewolucyjnego obrazu świata

(ks. dr hab. Krystian Kałuża, prof. UO – Dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych)

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych, którym bliskie są sprawy ochrony naturalnego środowiska.

ks. prof. dr hab. Marcin Worbs

Tematyka spotkań została zainspirowana przesłaniem ekologicznej encykliki papieża Franciszka Laudato si’. Interdyscyplinarne ujęcie ma poszerzyć i pogłębić spojrzenie na wybrane problemy, a także umożliwić lepsze poznanie badań prowadzonych przez opolskich naukowców. Zaproszenie do współpracy jest więc kierowane do wszystkich pracowników opolskich uczelni, niezależnie od ich światopoglądowych przekonań.

Data wydarzenia:

Od: 2022-11-25 19:00:00

Do: 2022-11-25 20:00:00

Miejsce:

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, sala nr 06 (poziom -1).