Wzrasta zainteresowanie studiami podyplomowymi

Troje studentów siedzi przy załozonym kartkami stole

Informatyka śledcza, kosztorysowanie i zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi oraz holistyczne zarządzanie samorozwojem – to kierunki studiów podyplomowych, które cieszyły się największą popularnością. Jednak zainteresowanie studiami podyplomowymi wyraźnie wzrosło w ogóle.

Otrzymujemy sygnały od przedsiębiorców o sporym zapotrzebowaniu na dokształcanie pracowników. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że nasze otoczenie ciągle się zmienia. To oznacza, że musimy ciągle się dokształcać, dlatego w ofercie Politechniki Opolskiej proponujemy także studia podyplomowe, których profil kształcenia dostosowany jest właśnie do potrzeb rynku pracy – mówił już wcześniej prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

W tym roku akademickim Politechnika Opolska przygotowała sześć propozycji studiów podyplomowych:

  • Biznes Międzynarodowy: Unia Europejska-Chiny
  • Holistyczne zarządzanie samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej
  • Kosztorysowanie i zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi
  • Informatyka śledcza
  • Lean i Six Sigma Expert
  • Zarządzanie projektami w organizacjach

Oprócz tego, uruchomiono siódmy kierunek, na potrzeby programu LIFE, dotyczący studiów podyplomowych dla gminnych koordynatorów ds. ochrony powietrza.

Oferta studiów podyplomowych Politechniki Opolskiej spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, większym niż rok wcześniej. To jasno wskazuje, że nasze propozycje odpowiadają potrzebom słuchaczy – podkreśla dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.
Największym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się informatyka śledcza, gdzie uruchomiono dwie grupy (są jeszcze ostatnie wolne miejsca), kosztorysowanie i zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi oraz holistyczne zarządzanie samorozwojem.
Pełną ofertę studiów podyplomowych można znaleźć tutaj.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także

Wiceminister Andrzej Szeptycki z wizytą na Politechnice Opolskiej

– Sojusze Uniwersytetów Europejskich odegrają niebagatelną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu w życie inicjatywy europejskiego dyplomu. W tej chwili mamy ponad 60 sojuszy, polskie uczelnie są zaangażowane w około połowę z nich. Cieszę się, że w tym gronie jest Politechnika Opolska – zaznacza prof. Andrzej Szeptycki, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, który w poniedziałek odwiedził naszą uczelnię.

Czytaj więcej »

Politechnika Opolska partnerem ważnego rankingu

Pracownicy i studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania od jedenastu lat tworzą zestawienie „Złota Setka Opolszczyzny”, publikowane na łamach Nowej Trybuny Opolskiej. W tegorocznej edycji opracowano trzy zestawienia: ,,Filary Opolskiej Gospodarki”, ,,Finansowe Tygrysy Opolskiej Gospodarki” oraz ,,Top Sto Opolskiego Biznesu”.

Czytaj więcej »