Zapraszamy pracodawców na Akademickie Targi Pracy

Korytarz wypełniony ludźmi, rzut z góry

Przed nami największe w regionie spotkanie pracodawców ze studentami. Mowa o Akademickich Targach Pracy, które odbędą się 20 marca i które co roku biją rekordy frekwencji. Na zgłoszenia firm zainteresowanych udziałem w targach czekamy do 11 lutego.

Do udziału w kolejnej edycji Akademickich Targów Pracy zapraszamy firmy i instytucje, które prowadzą działalność w obszarach zgodnych z kierunkami kształcenia naszej uczelni, jak np. motoryzacja, produkcja, branża automotive, przemysł spożywczy, IT, turystyka, fizjoterapia, budownictwo, administracja, finanse i które są zainteresowane współpracą ze studentami, absolwentami, ale także naukowcami naszej uczelni – mówi dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.
– Na korytarzach „Łącznika” znów zrobi się naprawdę tłoczno. Kontynuujemy targi w formule w pełni stacjonarnej, bo tego oczekiwali od nas wystawcy i studenci. Bardzo zależy nam na stworzeniu przestrzeni do poznania się, rozmów i negocjacji – mówi Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, które jest głównym organizatorem wydarzenia.

Rok temu, w pierwszej edycji targów po pandemii wzięło udział ponad 70 firm z sześciu województw i ponad 2 tysiące studentów. – To bardzo fajne wydarzenie. Nie wyobrażam sobie, że miałoby mnie tutaj nie być. To wspaniała okazja, żeby poznać wielu pracodawców w jednym miejscu i to na naszej uczelni. Nie musimy chodzić do firm, co może powodować większy stres. Tutaj wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – relacjonuje Karolina Kuczman, studentka ekonomii i zarządzania. – Targi to bardzo dobra okazja do znalezienia praktyk. Wśród wystawców były firmy, które oferowały właśnie takie możliwości – dodaje Dawid Szmechta, student architektury. – Warto w nich brać udział, to chociażby okazja do zapoznania się z ofertami pracy, praktyk czy staży w danej firmie – podkreśla Konstancja Lis, studentka zarządzania i inżynierii produkcji.

Akademickie Targi Pracy, które odbędą się 20 marca br. w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16, to największe tego typu wydarzenie w regionie, które co roku bije rekordy frekwencji. – Liczba miejsc jest niestety ograniczona możliwościami budynku, dlatego jak zawsze prosimy pracodawców o wypełnianie formularzy zgłoszeniowych jak najszybciej – wyjaśnia Aleksandra Jasińska.
Na zgłoszenia czekamy do do 11 lutego – należy wypełnić dokument w wersji elektronicznej, zaakceptować regulamin uczestnictwa i dokonać opłaty zgodnej z wybranym pakietem uczestnictwa.
Ofertę, regulamin i więcej informacji znaleźć można na stronie:  www.abk.po.edu.pl w zakładce TARGI PRACY 2024.