Żegnamy Wiesława Mroza

Gałęzie drzew na tle zachodzącego słońca

W wieku 66 lat zmarł mgr Wiesław Mróz, emerytowany pracownik Centrum Językowego Politechniki Opolskiej. – Zawsze lubiany przez studentów oraz pracowników uczelni, obdarzony dużym poczuciem humoru, życzliwością i piękną wymową wnosił wiele pozytywnej energii w prowadzone zajęcia – podkreślają jego współpracownicy.

Od ukończenia studiów na kierunku filologia angielska WSP (obecnie Uniwersytet Opolski) Wiesław Mróz pracował jako nauczyciel języka angielskiego w szkołach, między innymi w LO w Kluczborku oraz w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu przy ul. Osmańczyka. Do zespołu lektorów języka angielskiego na Politechnice Opolskiej dołączył w październiku 1993 r.

Zawsze lubiany przez studentów oraz pracowników Uczelni, obdarzony dużym poczuciem humoru, życzliwością i piękną wymową wnosił wiele pozytywnej energii w prowadzone zajęcia.

Wszyscy z rozrzewnieniem wspominamy jego uśmiech i błyskotliwy dowcip, niejednokrotnie ciepłym słowem potrafił wywołać radość na naszych twarzach nawet w najsmutniejszych dniach. Od kiedy Wiesiu przeszedł na emeryturę we wrześniu 2022 roku bardzo nam brakowało przelotnych rozmów
z nim na korytarzach CJ. Od dzisiaj będzie nam go brakowało jeszcze bardziej… Wiesiu był fanem zespołu Metalica, King Crimson, Pink Floyd, Genesis sam również grał na pianinie, gitarze i perkusji, co udowodnił nie raz swoim studentom, teraz gitarowe riffy będzie szlifował w przestworzach
– relacjonują pracownicy Centrum Językowego.

Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Pogrzeb Wiesława Mroza odbędzie się w piątek, 3.11.2023 o godzinie 12.00 w Kluczborku.

Zobacz także