Znamy laureatów konkursu na najlepsze przebranie Żakinady

Dwie dziewczyny trzymają w ręku voucher

5 tysięcy złotych – tyle Heidelberg Materials Polska przeznaczyło na nagrodę w konkursie na najlepsze przebranie podczas piastonaliowej Żakinady. Gdy organizatorzy konkursu poznali pomysły studentów, szybko zwiększyli pulę.

Co roku studenci biorący udział w piastonaliowej Żakinadzie, czyli barwnym korowodzie, który zmierza do ratusza by odebrać symboliczny klucz od bram miasta i tym samym przejąć władzę nad Opolem, zaskakują kreatywnością w doborze przebrań. W tym roku mieli jeszcze jeden powód do wykazania się pomysłowością: grupa Heidelberg Materials Polska zorganizowała konkurs na najlepsze przebranie, które będzie nawiązywało do ekologii i działalności firmy oferując w nagrodę 5 tysięcy złotych. Pulę nagród szybko jednak zwiększono.

– Chcieliśmy połączyć kilka elementów. Z jednej strony zabawa, mówimy przecież o Piastonaliach. Piastonalia to uczelnia, Politechnika Opolska, która jest instytucją miastotwórczą, natomiast studenci są wdzięczną grupą do promowania ekologicznego podejścia do życia, ale także do budownictwa, co jest nam bardzo bliskie. Kreatywność studentów nas zaskoczyła. Nagroda miała być tylko jedna, natomiast kiedy zobaczyliśmy innowacyjność, kreatywność studentów to postanowiliśmy zwiększyć pulę nagród. Pomysły były bardzo ciekawe – podkreśla Jacek Połącarz, członek zarządu, dyrektor personalny Heidelberg Materials Polska.

Pierwsze miejsce i 5 tysięcy złotych nagrody otrzymały Laura Piekorz i Anna Kubis. – Byłyśmy przebrane za pracownika przyszłości, nazwałyśmy go Nick, który na taczce pchał bloczek wykonany z ekobetonu. Za bloczek była przebrana Ania. Po Żakinadzie miałam w planie pójście jeszcze na siłownię, ale trening już był zaliczony – relacjonuje Laura Piekorz, studentka zarządzania na Politechnice Opolskiej. – Miałyśmy nadzieję na wygraną, ale było to dla nas zaskoczeniem. Bardzo się cieszymy, pieniążki nam się bardzo przydadzą, lecimy do Rzymu – dodaje Anna Kubis, która studiuje na Uniwersytecie Opolskim.
Drugie miejsce i 3 tysiące złotych nagrody otrzymał Filip Nabiałek, student wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej. – Zawsze staram się brać udział w konkursach, cieszy mnie nagroda. Moje przebranie było w stylu zero waste, to kurtka, którą wyciągnąłem ze strychu i napisałem na niej ekologiczne hasła. Prosty przekaz został doceniony – mówi Filip Nabiałek.
Trzecie miejsce i 1500 złotych nagrody otrzymała Martyna Brodzińska, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego. – Razem z koleżanką byłyśmy pszczółkami-robotnicami. To nawiązanie do tego, że Heidelberg tworzy mini hotele dla pszczół. To fajna inicjatywa ekologiczna – podkreśla Martyna Brodzińska.

– Bardzo cieszy kreatywność naszych studentów. Ważne jest także zaangażowanie czasowe, techniczne studentek i studentów. Warto także zwrócić uwagę, że Żakinada jak i całe Piastonalia cieszą się coraz większą popularnością po pandemicznej przerwie. Cieszy także fakt, że w naszych Piastonaliach biorą udział nie tylko studenci z Opola, ale także z Wrocławia, jak laureatka III miejsca w konkursie – podsumowuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Heidelberg Materials Polska zapowiada kolejną edycję konkursu w przyszłe Piastonalia.

KATEGORIE

POLECANE

ARCHIWUM

WAŻNE

GALERIA

Rok 2021
Zdarta trawa i dwie górki żwiru
Rok 2021
Kobieta i troje mężczyzn za stołem na podwyższeniu, poniżej dwa stoły za którymi siedzą ludzie, i na których stoją błękitne i czarne termosy
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021
Rok 2021

Zobacz także