Zostań naszym studentem

Trwa rekrutacja na Politechnikę Opolską

Gdzie jesteś: Strona główna / Życie studenckie

Życie studenckie

Najbarwniejszym akcentem studenckiego życia są majowe Piastonalia, podczas których studenci w barwnym korowodzie przejmują władze nad miastem. Piastonalia cieszą się sporą popularnością także wśród starszych opolan – to czas koncertów świetnie dobieranych zespołów, muzyków, oferta, w której każdy znajdzie czas dla siebie.

A co robić w trakcie pozostałych miesięcy w roku? W Opolu na nudę miejsca nie ma. Jeśli masz zacięcie artystyczne możesz zasilić załogę naszej orkiestry dętej albo chóru. Oba projekty są bardzo znane w naszym regionie – orkiestra koncertuje w nietypowych miejscach jak pociąg, barka, a oprawa chóru towarzyszy np. odsłonięciu gwiazd w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Niedawno pięciu chórzystów wybrało studiowanie na Politechnice Opolskiej właśnie ze względu na chór a wśród samych chórzystów nawiązały się przyjaźnie, połączyły się pary i zawiązały związki małżeńskie.

Jeśli nie lubisz ani śpiewać ani grać, za to masz iście techniczne zacięcie, na pewno odnajdziesz się w jednym z 35 kół naukowych działających na politechnice i kto wie, może zaprojektujesz coś rangi naszego słynnego łazika marsjańskiego Kameleona?

Dwie studentki przebrane za ananasy. W tle inni studenci. Piastonalia na Politechnice Opolskiej.
Studenci pomalowani kolorowymi farbami. Piastonalia na Politechnice Opolskiej.
Studentki uśmiechające się, pomalowane twarze i ozdobione włosy. Studenci pomalowani kolorowymi farbami. Piastonalia na Politechnice Opolskiej.
Różnokolorowe farby w proszku podrzucane w powietrze. Piastonalia na Politechnice Opolskiej.